Tag Archives: кариера

(ВИДЕО+ФОТО) Искрено со Каролина Гочева: „Најзлобните коментари ги пишуваат жени што на профилната фотографија се со внуци или цвеќе. Не знам што ги тера да бидат такви, веројатно тоа ги исполнува”

Со посебна љубов зборува за внуките Луција и Инес, оти како што вели, љубовта на тетката е веројатно слична како што е љубовта на мајката кон децата… Поп-ѕвездата Каролина Гочева 30 години е на музичката сцена. Зад неа се хитови, фестивали, концерти, настапи. На 1 јули на стадионот на АРМ …

Повеќе »

(ВИДЕО) БРЕД ПИТ НАЈАВИЛ КРАЈ НА КАРИЕРАТА: „Во последното тримесечје сум“

Изгледа дека се ближи крајот на уште една спектакуларна холивудска кариера. Бред Пит (58) во разговор за медиумите најавил дека филмот „Bullet Train“ во кој ја имаше главната улога многу лесно може да биде неговиот последен голем проект. Тој станал, како што вели, многу пребирлив кога се во прашање понудите, …

Повеќе »

(ФОТО) ДЕФИНИТИВНО ДОНЕЛА ОДЛУКА – ГОЛЕМАТА АКТУРСКА ЅВЕЗДА СЕ ПОВЛЕКУВА ОД РАБОТА, А ЗА ТОА ИМА СИЛНА ПРИЧИНА: Целосно сум прегорена! Не можам повеќе! Цел свет е во шок!

Во големото интервју што го даде за „The Hollywood Reporter“, Сандра Булок објави дека се повлекува од актерството. Не знае колку ќе трае тој период на мирување или привремено пензионирање, но веќе ја радува помислата на тоа, бидејќи смета дека е дојдено време за полесен деловен распоред. Булок претходно најави …

Повеќе »

(ФОТО) Пол Макартни денеска полни 80 години, а се шпекулира дека до крајот на годината ќе стане лорд

ЛЕГЕНДАРНИОТ Пол Макартни денеска полни 80. години, а за само една недела ќе биде најстариот изведувач на фестивалот „Гластонбери“. Дури се шпекулира дека до крајот на годината ќе стане лорд. Не е лошо за момче од работничко семејство од Ливерпул кое е на врвот на светските топ листи речиси 60. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Искрено со Зоки Фаци: „По операцијата од канцер долго не можев да ги прифатам лузните на телото!“

Зоран Василевски, познат како Зоки Фаци, со години важеше за еден од најконтроверзните естрадни новинари. Иако се повлече од телевизија, тој и понатаму привлекува внимание на социјалните мрежи, но и со јавните препукувања со луѓето од естрадата. Неодамна откри дека се оперираше од рак и ова речиси скроз му го …

Повеќе »

(ФОТО) На 12. години ја избричила главата, живеела во сиромаштија и пораснала преку ноќ: ЧУДОТО ОД ДЕТЕ стана девојка која го има СВЕТОТ ПОД НОЗЕ

Борбата со болеста и сиромаштијата, улогата што и го промени животот, растењето преку ноќ, светската слава, сајбер насилството, солзите и смеата. Тоа накратко ја одбележа нејзината биографија, а деталите што следуваат ќе ве убедат дека приказната за Мила Боби Браун е прекрасна и тешка, во исто време. Познатите единаесетмина во …

Повеќе »

(ФОТО) ТАЖНО – БЕШЕ НА ВРВОТ НА СЛАВАТА КОГА И СТАСА СТРАШНАТА СУДБИНА: На познатата пејачка ЛОШАТА БОЛЕСТ секој ден и го претворал во ПЕКОЛ!

Кајли Ен Миног, најстарото дете на поранешната манекенка и танчерка Керол и сметководителот Рон, е родена на 28. мај 1968. година во Мелбурн. Нејзиниот брат Брендан бил снимател, а нејзината најмлада сестра Дени била пејачка. – Кога имав осум години, ги носев моите пријатели во собата, каде што се облекувавме …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ламбе Алабаковски: „Ние веќе година и половина како сме преселени, тука, во Македонија. Планираме тука, да останеме и остануваме тука. Мојот дом е тука, во Македонија“

Кој ќе претпоставеше дека нашиот соговорник, Ламбе Алабаковски, кој ексклузивно даде изјава за музичкиот портал Музика24 и интернационалниот портал Свет Аустралија, деновиве ќе биде топ тема и најзборуван после овогодинешното издание на Фолк Фест Валандово. Со посебна чест и задоволство, во продолжение во целост ви го претставуваме интервјуто кое што …

Повеќе »

(ВИДЕО) Лазаров објави крај на играчката кариера: „Заминувам со гордо крената глава!“

По повеќе од две децении професионален ракомер, безброј постигнати голови и освоени трофеи, најдобриот македонски ракометар, Кирил Лазаров денеска објави крај на играчката кариера. На истек на договорот со Нант, Лазаров ќе одигра уште два натпревари и ќе се бори за еден трофеј. Лазаров (42) е еден од најдобрите македонски …

Повеќе »