Tag Archives: средба

(ФОТО) Втор ден од СВЕДОЧЕЊЕТО НА ПРИНЦОТ ХАРИ: Споменал поранешната девојка која извршила самоубиство, како и принцот Вилијам

„Дури и на оние на кои најмногу им верував, на крајот се сомневав“ Принцот Хари повторно се најде на суд во родниот Лондон. Тој го тужеше издавачот на весникот Mirror Group за наводно незаконско собирање приватни информации преку хакирање телефони, измама и користење на приватни истражители, меѓу другото. За време …

Повеќе »

ТАЈНА СРЕДБА НА ВИЛИЈАМ И ХАРИ СО БЛИСКО ЛИЦЕ НА ПРИНЦЕЗАТА ДИАНА: Пред важна одлука се сретнале со човекот кој ги знае сите нејзини тајни

Има многу шпекулации и приказни за кралското семејство, а особено сите секогаш ги интересира врската на браќата Вилијам и Хари кога станува збор за нивната покојна мајка, принцезата Дијана. Кога таа трагично почина, Вилијам и Хари се уште беа деца, а човекот кој знаеше се за нив, но и за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Реакцијата на Кејт Мидлтон на расплаканото девојче го воодушеви светот: „Не грижи се, мило ми беше“

За време на прошетката непосредно пред концертот во чест на крунисувањето на кралот Чарлс Трети, Кејт Мидлтон се сретнала со обожавателите, а многумина биле воодушевени од глетката на принцезата од Велс и девојчето што плачело. Кога Кејт се приближила до толпата надвор од Виндзор, девојчето се расплакало. Принцезата потоа и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Урнебесна сцена: Блиска средба меѓу сообраќаен службеник и самоуправувачко такси

Видеото е создадено на улиците на Феникс, Аризона, каде редовно возат роботски такси на изненадување на патниците кои при влегувањето во возилото најпрво можат да го слушнат необичниот и по малку застрашувачки глас на автомобилот дека „нема возач“. На Тик Ток се појави интересно видео од робот такси кој вози …

Повеќе »

(ФОТО) ИМАЛЕ ОПЕРАЦИЈА НА СРЦЕТО ВО ИСТА БОЛНИЦА ВО 1 ДЕН: После 5 години судбината повторно ги споила, а сега оваа љубов ги воодушевува сите!

Болницата е последното место каде што можеме да очекуваме да го најдеме човекот на нашиот живот, но тоа не важи за Тејлор Гвинс и Колин Кобеља. Нивната приказна е сведоштво за моќта на надежта и неочекуваните начини на кои љубовта може да не најде. Имено, на двајцата им била дијагностицирана …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВИРАЛНО ВИДЕО – ТАА ГИ ОРГАНИЗИРАЛА ДА ГИ ПРЕЧЕКА СОПРУГОТ И ЉУБОВНИЧКАТА, ПА НЕ ЗНАЕЛА КАДЕ УДИРА: Прво тргнала на НЕА а сите се смеат на неговата РЕАКЦИЈА

Жена од Латинска Америка организирала наводна „сачекуша“ на својот сопруг и неговата љубовница, а видеото од пресметката стана вирално на социјалните мрежи. Виралното видео кое предизвика големо внимание, а судејќи по коментарите под објавата, станува збор за измама и љубоморен испад. Инцидентот се случил во Латинска Америка, а жената, судејќи …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „На децата на Украина треба да им се врати детството“, ОРЛАНДО БЛУМ се сретнал со ЗЕЛЕНСКИ, сите зборуваат за нивниот разговор, а еве што изјавил актерот за ПУТИН

Холивудскиот актер Орландо Блум отпатувал за Украина, каде се сретнал со претседателот на оваа земја, Володимир Зеленски. Тие најмногу зборувале за состојбата на децата во земјата зафатена од војна. Блум замина во Украина како претставник на УНИЦЕФ и нагласил дека ова му е прво патување во оваа земја по 2016 …

Повеќе »

(ФОТО) Погледнете ја сцената помеѓу Анџелина Џоли и бездомникот: Немала проблем да му пружи рака

Анџелина Џоли има шест деца од бракот со Бред, а дури три од нив се посвоени. Таа во јавноста е позната како грижлива и посветена мајка и се труди да поминува квалитетно време со секој од нив. Актерката пред неколку дена била фотографирана во шопинг со ќерката Захара (17) во …

Повеќе »

Видеото од повторната средба на младиот пар е хит на социјалните мрежи, се’ ќе ви биде јасно кога ќе го погледнете

Урнебесно видео од повторната средба на младата двојка стана вирално на социјалните мрежи. Според видеото, изгледа дека девојката со другарките дошла на станица да го земе своето момче, а кога го видела излегла од автомобилот и се стрчала кон него. Она што следеше насмеа повеќе од шест милиони луѓе, а …

Повеќе »