Tag Archives: оставено

(ФОТО) На Алјаска е пронајдено напуштено бебе, а покрај него била и потресната порака на неговата мајка

БЕБЕТО било пронајдено напуштено во картонска кутија на Алјаска со потресна порака од очајната мајка која рекла дека не може да го нахрани своето бебе. The Post пишува дека бебето на новогодишната ноќ го пронашла жителката на Фербенкс, Рокси Лејн, која објавила видео порака на Фејсбук. „Ве молам помогнете ми“, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТНА ПРИКАЗНА – Бебето го оставила во болница а 20. години подоцна открила дека нејзината ќерка е светски позната!

На Параолимписките игри во Лондон во 2012 година, целиот свет зборуваше за една девојка: 20-годишната Американка Џесика Лонг, која освои 5. златни и два сребрени медали. Таа е убедливо најуспешната пливачка на Параолимписките игри досега. Но, она низ што поминала како дете е вистински кошмар… Џесика не е родена во …

Повеќе »

СРАМОТА – ПОРАДИ ВИРУС ИТАЛИЈАНКА ИЗБЕГАЛА ОД СВОЕТО ДЕТЕ: Бебето кое поради корона мајката го напуштила се опоравило во болница

Мајката која ја однесе својата ќерка во болница откако бебето се разболело од КОВИД-19 го оставила детето. Бидејќи таа не одговарала на повиците на медицинскиот персонал, полицијата тргнала во потрага по неа. Жената и нејзиното новородено дете минатата недела дошле во болница во Палермо, Италија, и по тестирањето на вирусот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НА ТАГАТА И НЕМА КРАЈ: Нивната „ќерка чудо“ дадилката ја заборавила во автомобил

Скршените родители останале без своето мало „чудо“, девојчето кое го добиле после години и години обиди да добијат дете. Дадилката ја оставила во автомобилотдодека надвоир било 32. степени… Двегодишно девојче кое родителите го добиле после преживеани шест спонтани абортуси, починало откако дадилката заборавила да ја однесе во градинка,туку ја оставила …

Повеќе »