„Во Фокус“ со Александра Илиева

Вечерва во фоајето на НУЦК „Трајко Прокопиев” во Куманово со почеток од 20:00 часот, циклусот настани „ВО ФОКУС” ќе биде отворен со Александра Илиева, млада писателка и поетеса. Настанот е во организација на Книжевен клуб – Куманово.

Присутните ќе може да присуствуваат на едно интересно книжевно рандеву каде ќе се запознаат со Александра и нејзиното творештво, а и ќе се дискутира на најразлични теми.


Модератори на настанот: Андријана Ѓорѓевска и Андреј Анѓеловиќ

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Вечерва во Кинотека на Македонија ќе се одржи проекција на документарниот филм „Време на бетон“

Во Кинотека на Македонија, вечерва со почеток во 20:15 часот, ќе биде прикажан македонскиот документарен …