Стенд-ап шоуто на Зоран Донев – „Живот крај гробишта” утревечер во Бруталиск

Утревечер во Бруталиск, со почеток во 20:00 часот ќе може да го погледнете стенд-ап шоуто на Зоран Донев насловено „Живот крај гробишта”.

Зоран не е актер како другите стенд-ап комичари, туку шанкер и психотерапевт коі ординира во познатиот охридски клуб Џез Ин скоро 20 години. Откако ги испече првите два занаети, тој се пријави на Open Міс вечер во своіот клуб во 2014 и преку ноќ стана стенд-ап комичар раскажуваіки ја сводата биографска
приказна за „Живот крај гробишта” во неговиот Лескоец – местото со наіскап квадрат во цел Охрид.


Оттогаш ги полни клубовите низ цела Македонија и има настапувано на неколку фестивали каде ги освои срцата на влубениците во охридската угостителска слаткоречивост, а кои не можат да дочекаат лето за да можат да и се насладуваат во Охрид. Затоа, овој април тој ќе настапи во Бруталиск на уште една незаборавна стенд-ап среда со домашни комичари!

Билетите по цена од 300 денари може да ги набавите на: bileti.drugastrana.mk или во Бруталиск.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес се сеќаваме на истакнатиот македонски историчар на уметност и публицист Димитар Ќорнаков

Проф. д-р. Димитар Ќорнаков е роден во 1927 година во Стојаково, Гевгелиско. Тој беше македонски …