Tag Archives: Холивуд

(ФОТО) ПРИЈАТЕЛСТВО КОЕ ТРАЕ СО ГОДИНИ – ПОЧНАЛА ДА СЕ ДРОГИРА СО 13. ГОДИНИ А ЕДНА ГОДИНА ПОДОЦНА СЕ ОБИДЕЛА ДА СЕ УБИЕ:На глумицата животот и го спасила КОЛЕШКА КОЈА СИТЕ ЈА САКААТ – била на вистинско место во вистинско време!

Холивудската актерка Дру Баримор е присилена во првата филмска улога во нејзиниот живот на 11-годишна возраст, а на само 7. години, таа веќе била позната. „Чувствувам дека ќе станам голема ѕвезда и се чувствувам добро да се гледам себеси на екранот“, рекла тогаш седумгодишната Дру. Сепак, улога по улога, животот …

Повеќе »

ВНИМАВАЈТЕ – ЛЕКАРОТ КОЈ МУ ГО ПРОДОЛЖИЛ ЖИВОТОТ НА СТИВ ЏОБС ЗА 7. ГОДИНИ ОТКРИЛ СЕ’ ЗА НАЈЛОШАТА БОЛЕСТ: Ракот спие во секој од нас! ОВА не смеете да го правите за да не го РАЗБУДИТЕ!

Дејвид Агс е најпознатиот и почитуван доктор во Холивуд. Тој со славасе здобил лекувајќи го Стив Џобс, кој со помош на неговите совети живеел седум години и покрај тоа што имал редок и тежок карцином на панкреасот. Како и кога го запознавте Стив? „Околу една година откако му беше дијагностициран …

Повеќе »

(ФОТО) ХОЛИВУД И СЕ’ Е ВОЗМОЖНО: Популарната глумица, Блејк Лавли, третото дете го родила во потполна тајност уште пред два месеци

Глумицата Блејк Лавли своето трето дете го родила пред два месеци, јавуваат американските медиуми. Глумицата и нејзиниот сопруг, актерот Рајан Рејнолдс, успеале информацијата за породувањето да ја држат во потполна тајност и сеуште не е познато дали во семејството дошло момче или девојче. Веста за бременоста Блејк со светот ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) На 72. години починал познатиот глумец од серијата „Принц од Бел Ер“: Ја загубил битката со свирепата болест!

Популарниот глумец кој се прославил во серија која беше популарна и во Македонија починал од последици на тумот… Популарниот Џон Весли починал на 72. години, од последици на рак, пренесуваат странските медиуми. Џон се прославил со улогата во серијата „Принц од бел Ер“, а тажната вест ја потврдило и неговото …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Починала почитувана холивудска глумица: Срцето не и издржало

АКТЕРКАТА Керол Линли, ѕвезда на филмот „Авантурата на Посејдон“ во 1972 година, починала на 77-годишна возраст. Американските медиуми пренесуваат дека ценетата актерка починала од срцев удар. Магазинот „People“ објави дека таа починала мирно, во сон, во нејзиниот дом во Лос Ангелес. „Таа сакаше да работи на филмови онолку колку што …

Повеќе »

(ФОТО) Познатата глумица ги покажала ранетите нозе:„Се плашам и сакам да плачам!“

Американската глумица Селма Блер (47) е болна од мултиплекс склероза која докторите и ја дијагностицирале пред една година. На својот профил на Инстаграм објавила емотивен пост и признала дека минува низ тежок период… View this post on Instagram Insomnia. I am like a waking baby. Afraid and want to cry. …

Повеќе »

(ФОТО) „МИ ПЛАЌАШЕ ПО 2.000 ДОЛАРИ НА НОЌ“: Проститутка проговорила за тоа што и правел ХОЛИВУДСКИ ГЛУМЕЦ па открила и кој е!

Не е тајна дека многу глумци ги користеле услугите на „продавачките на љубов“. Сепак, една одлучила да проговори за тоа што се’ и правел познат глумец кој и плаќал 2.000. долари за една вечер. Дивајн Браун се збогатила и тргнала од улицата откако полицијата ја фатила додека му пружала услуги …

Повеќе »

(ФОТО) Дива врска на славната глумица: Од секс во тројка до највалкани кавги во Холивуд

Лиз Харли таа 2000. година прекинала со Хју Грант и потпишала два милиони фунти тежок договор со козметичката куќа „Естер Лаудер“. Во тоа време на неа фрлил око американскиот мултимилионер и плејбој Стиве Бинг. Тој тогаш имал 35. години а таа една повеќе. Наскоро почнал да ја опсипува со убави …

Повеќе »

Популарниот глумец Рип Торн починал во 88. година: Го сакавме поради „Луѓе во црно“, а Оскарот за малку му избега!

Славниот холивудски глумец Рип Торн починал во вторникот во 88. година на живот. Неговиот менаџер соопштил дека Торн починал во својот дом во Лејксвил, окружен со семејството – сопругата Еми Рајт и ќерките Кејти Торн и Анѓелика -Пејџ, а причината за смртта не е наведена. Овој холивудски великан бил и …

Повеќе »