Tag Archives: принц Вилијам

(ВИДЕО) Малечко девојче го предизвикало принцот Вилијам: Погледнете како тој ја послушал!

Откако на британската телевизија ITV1 е прикажана забавната програма „Royal Variety Performance“, гледачите ширум светот ги воодушеви сцена од принцот Вилијам, која на барање на децата и водителката, станал и одглумил дека галопира. Имено децата кои настапувале на сцената галопирале, па откако настапот завршил едно од девојчињата го замолила принцот …

Повеќе »

Плановите за Божик на принцот Хари и Меган Маркле може да и се допаднат на кралицата!?

На традиционалната прослава на Божик на кралското семејство на имотот Сандрингам во Норфолк,оваа година ќе се придружи и свршеницата на принцот Хари, глумицата Меган Маркле, а младиот пар, наводно, ќе отседне на имотот на Вилијам и Кејт во Анмер Хил. Младиот кралски пар близу Сандрингам го поседувал имотот Ахмер Хил, …

Повеќе »

(ФОТО) Објавиле свршувачка: Принцот Хари и Меган Маркле ќе се венчаат

Вилијам, сопругата, се шушка, ја запросил со прстен од починатата мајка, принцезата Диана. Инаку,прстенот со сафир бил всушност споменот на Хари на починатата мајка, а тој му дозволил на братот да го искористи за свршувачка Prince Harry and Ms. Meghan Markle will appear for a photo call at Kensington Palace …

Повеќе »

(ФОТО) Што им прават на парите: Од износите кои овие славни лица секој ден ги заработуват ќе „ви се заврти“ во глава

Дејвид Бекам, ЈК Роулинг, Адел и Луис Хамилтон заработуваат неверојатни износи Славните поединци секој ден заработуваат неверојатни износи. Така на пример пејачката Адел дневно заработува околу 145. илјади фунти, што е всушност смешен износ кога се знае дека коосновачот на „Микрософт“, Бил Гејтс, во џеп дневно си става 7,1 милион …

Повеќе »

(ФОТО) Дали во кралското семејство навистина доаѓаат близнаци?

Магазинот Life & Style тврди дека Кејт Мидлтон и принцот Вилијам не го чекааттретото дете туку дека во Кенсингтонската палата пристигнуваат дури две бебиња. Во почетокот на септември од Кенсингтонската палата пристигна официјално соопштение во кое кралското семејство објавило дека Кејт Мидлтон и принцот Вилијм го чекаат третото дете. Кејт, …

Повеќе »

Дали знаевте? Хари не е вистинското име на омилениот принц…Ова се вистинските имиња на членовите на британското кралско семејство…

„Километарски потпис“… Членовите на британското кралско семејство повеќето ги знаат како „принц тој и тој“, „принцеза таа и таа“ и слично, но работите ниту одблизу не се така едноставни. Еве како навистина се викаат… Принцот Хари Верувале или не, Хари не е неговото вистинско име. Тој всушност се вика, со …

Повеќе »

(ФОТО) Нов скандал во кралското британско семејство:Канаѓанка тврди-„Бев љубовница на Чарлс, имаме син“

Кралицата е бесна на синот Чарлс поради откривањето на тој скандал, а наводно размислувала и за тоа да не му го предаде престолот. Наводно, Чарлс оваа афера ја имал додека бил во брак со Диана… Тој е висок и со темна коса и неверојтно личи на принцот Вилијам, но неговиот …

Повеќе »