Tag Archives: принц Вилијам

(ВИДЕО+ФОТО) Принцот Вилијам, преку видео врска, отворил специјална болница за заболени од корона вирус

Корона вирусот зема се поголем замав во Обединетото кралство, па принцот Вилијам со емејството е во карантин… View this post on Instagram Prince William opens one of the UK’s new Coronavirus emergency hospitals with a video message from his quarantine. The hospital was built in 8 days and can help …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕ ИМ Е ЛОШО ВО КАРАНТИН: Кејт и Вилијам објавиле фотографии од нивната раскошна палата!

Принцот Вилијам, Кејт Мидлтон и нивните деца – Џорџ (6), Шарлот (4) и Луис (1) се повлекле во изолација во кралската резиденција во Кенсингтон, откако во Велика Британија бил прогласен карантин. View this post on Instagram Self-isolation and social distancing can pose huge challenges to our mental health — in …

Повеќе »

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТЕН ПРИЗОР – Сите зборуваат за првата средба на Вилијам и Хари и Кејт и Меган: Напнатоста можела да се сече со нож!

Долго очекуваната прва средба на двајцата браќа после Мегзит го свртела вниманието на јанвоста… Принцот Хари и Меган Маркл вчера се сретнаа лице в лице со принцот Вилијам и Кејт Мидлтон. Тоа било исклучително напната сцена која ја следеле сите светски медиуми. View this post on Instagram The Duke and …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете ја фацата на Вилијам кога Марго Роби се шегувала на сметка на Хари и Меган!

Војводата и војвотката од Кембриџ по малку нервозно се смееле на шегата на Марго Роби за „Мегзит“ за време на говорот кој го одржала на доделувањето на наградите БАФТА. Кејт и Вилијам биле почесни гости на 73. доделување на наградите на Британската филмска академија кое се одржало во „Ројал Алберт …

Повеќе »

(ВИДЕО) СО ЕДЕН ГЕСТ ОДРЖАЛ ЛЕКЦИЈА: Принцот Вилијам му покажал на Хари како се однесуваат припадниците на кралското семејство!

Принцот Вилијам му покажал на својот помлад брат како се прави тоа, затоа што, после напорните дискусии со кралицата се вратл на своите кралските должности. Војводата од Кембриџ поминал часови разгледувајќи ја одлуката на принцот Хари да се повлече од кралските должности. Било забележано дека е исцрпен додека се движел …

Повеќе »

НОВА ЕПИЗОДА ОД КРАЛСКАТА „САПУНИЦА“ – Тишината прекината: Принцовите Хари и Вилијам објавија заедничко соопштение

Се наведува дека Меган му рекла на Хари дека за неа престојот во кралското семејство „не функционира“... Британските принцови Вилијам и Хари објавија заедничко соопштение во кое ги негираат наводите за „злоставување“, по известувањата на медиумите дека Хари се чувствувал малтретиран и дека поради тоа го напушта кралското семејство. Соопштението …

Повеќе »

(ФОТО) УБАВО Е ДА СЕ ПОЧИТУВА ТРАДИЦИЈАТА – Нова фотографија за нова декада на кралицата Елизабета и нејзините наследници

Ова е вторпат да се објави фотографија на кралицата и тројцата идни монарси. акингемската палата објави нова фотографија на кралицата Елизабета Втора со нејзиниот син принцот Чарлс, внукот принц Вилијам и правнукот принц Џорџ, со што кралското семејство го одбележува почетокот на новата деценија. Ова е вторпат да се објави …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ШОКАНТНА РЕАКЦИЈА: Кејт, среде емисија, ја оттргнала раката на Вилијам од нејзиното рамо!

Британските медиуми веројатно наскоро ќе се појават со„информации од прва рака“, бидејќи ваков скандал и тоа од примерената Кејт никој не очекувал. Гостување на Би-Би-Си на војвотката и војводата од Кембриџ, Кејт и Вилијам е топ тема на социјалните мрежи. Кога британска готвачка и ТВ ѕвезда 84-годишната Мери Бери обелоденила …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон со нов „камен“ на раката: Војвотката од сопругот добила нов дијамант!?

Во богатата колекција накит на војвотката од Кембриџ неодамна се појавило ново „камче“. Војвотката Кејт Мидлтон  на престижниот дипломатски прием  на кој изгледала точно како треба да изгледа идната кралица, покажала нов дијамантски прстен. Таа за прв пат беше забележана со овој прстен на раката и сè уште не се …

Повеќе »