Tag Archives: принц Вилијам

(ФОТО) Тивка војна на кралските снаи: На Кејт и здодеало да и помогнува на Меган!

Наводно Кејт Мидлтон одлучила повеќе, со совети, да не и помогнува на Меган Маркл со прилагодување на кралските правила… Извори блиски на кралското семејство тврдат дека помеѓу Меган Маркл и Кејт Мидлтон се случува мала војна. Наводно, нивниот однос од пријателски прераснал во натпреварувачки, а извори откриваат дека Кејт одбива …

Повеќе »

(ФОТО) Принцот Вилијам открил тајна на принцезата Шарлот!

Преслатката принцеза Шарлот, ќерка на принцот Вилија и Кејт Мидлтон, со своето „ѓаволесто“ однесување и личност веќе ги освоила симпатиите на јавноста, а татко и неодамна открил една нејзина тајна.Имено, тригодишната принцеза е голема вљубеничка во модата. Откако татко и го посетил Ливерпул и на подарок добил три „сечел“ ташнички …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Меган Маркл блеснала на прославата на роденденот на кралицата

Војвотката од Сасекс се довезла со сопругот во кочија, а за таа пригода избрала комбинација во нежни розови тонови која ја потполнила со елегантен шешир… Британската кралица Елизабета II. на традиционалната парада и службено го прославила 92. роденден, а на еден годишен кралски настан првпат се појавила и војвотката од …

Повеќе »

Повеќе не можела да трпи: Еве зошто Кејт го оставила Вилијам пред 12. години!

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон денес се еден од најомилените кралски парови, а наводно нивниот брак е идиличен, но пред 12. години работите биле сосема поинакви па двојката во еден момент прекинала. Имено, тогаш Кејт го оставила Вилијам порди неговата опседнатост со жени и повеќе не можела да поднесува што …

Повеќе »

(ФОТО) Палавата принцеза Шарлот пред нови проблеми:„Не смее да седи со другите на маса бидејќи не знае да се однесува“

Принцезата Шарлот мора да внимава и на држењето на телото и како седи. Како мајка и Кејт, мора да седи така што ќе ги спои колената и глуждовите, но се чини дека сеуште не ја „усовршила“ техниката… Иако некои луѓе мислат дека животот на принцовите и принцезите е како од …

Повеќе »

(ФОТО) Убав гест: Откриено што добила Кејт Мидлтон од принц Вилијам за раѓање на третото дете

Во склад со традицијата, принцезите и војвотките после раѓање на дете од своите сопрузи добиваат, како подарок, вредно парче накит. Токму како и после раѓањето на принцот Џорџ и принцезата Шарлот, гордиот татко и грижлив сопруг и овојпат бил и тоа како дарежлив. Колекцијата накит на војвотката од Кембриџ од …

Повеќе »

(ФОТО) Службените фотографии од кралскиот пар го разнежниле светот: Меган Маркле првпат дел од семејниот портрет

Откако Кенсингтонската палата го направила истото, фотографот и ученик на славниот Марио Тестини, Алекс Лубомирски, кому му била доделена честа да го овековечи моментот на кралскиот пар на нивната венчавка, на својот Инстаграм профил објавил службени фотографии на принцот Хари и Меган Маркле со остатокот од семејството, како и романтичната …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Што се по професија, Кејт и принцот Вилијам – родителите на новородениот британски принц Луис?

Од вчера, 1. мај, на јавноста и е достапен изводот од матичната книга на родените на новиот британски принц. Малечкиот Луис Артур Чарлс е роден на 23. април, а во изводот од матичната книга на родените го пишува и неговото полно име – Неговото кралско височество принц Луис Артур Чарлс …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Третото дете на Кејт и принцот Вилијам конечно доби име!

Денес веќе пишувавме дека многу се чека на името на третото дете на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам…Дури и по администраторски грешки се појавиле две имиња па веб страниците биле блокирани, но дојде крај и на тоа чекање…Велика Британија го доби новиот принц Луис… И’ официјално е објавено дека најмладиот …

Повеќе »