Tag Archives: принц Вилијам

(ФОТО) НИВНИОТ ЖИВОТ Е САМО ИДИЛА ПРЕД КАМЕРИТЕ: Принцот Хари ја моли Меган да тргне на психотерапија додека не е доцна!

Однесувањето на војвотката од Сасекс било причина за константни кавги во кралското семејство. Иако се венчани само една година, животот според кралските правила веќе почнал да го зема данокот во врската помеѓу принцот Хари и војвотката Меган Маркл. Дошло до таму што принцот ја молел сопругата да почне да оди …

Повеќе »

(ФОТО) Принцот Хари на крштевката на синот и одал почест на мајка си како што Вилијам никогаш не направил!

Принцот Хари и Меган Маркл вчера објавија две фотографии од крштевката на малечкиот Арчи… Кралскиот пар одлучил крштевката да ја држи во тајност па имињата на кумовите и останатите детали околу церемонијата биле држани во тајност. Хари и Меган на својот службен профил на Инстаграм објавиле две слики – една …

Повеќе »

(ФОТО) Меган Маркл покажала како изгледа еден месец по породувањето

Меган Маркл сигурно била една од најголемите ѕвезди на свечената поворка која, како и секоја година, е организирана во чест на роденденот на кралицата Елизабета II. Војвотката од Сасекс се појавила првпат во јавност откако пред еден месец го родила и позирала со синчето Арчи. Малечкиот Арчи се родил на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Проблеми во кралското семејство – Фантастичната четворка се распаѓа: Меган и Хари одлучиле да се одвојат од Вилијам и Кејт!

Новата одлука на принцот Хари и Меган Маркл го „потресло“ целото кралско семејство, а многумина зборуваат дека односите помеѓу Хари и неговиот Вилијам се сериозно нарушени. Имено, војводата и војвотката од Сасекс, односно Меган и Хари одлучиле да ја напуштат Кралската хуманитарна организација чии членови биле заедно со војвотката Кејт …

Повеќе »

(ФОТО) Принцот Вилијам има пресладок прекар за својата миленичка Шарлот!

Откриен е уште еден прекар во британското кралско семејство. За време на посетата на градината „Back to Nature“ во склопот на проектот RHS Chelsea Flower Show, со кој на социјалните мрежи се пофалила војвотката Кејт Мидлтон, бил откриен прекарот на малечката принцеза Шарлот, која во прекрасната природа уживала со браќата, …

Повеќе »

(ФОТО) Најмладиот член на кралското семејство воодушевил – а еве и зошто!

На службените профили на кралското смеејство се појавиле нови фотографии од принцот Вилијам и Кејт Мидлтон со децата. Целото семејство денот го минало на изложбата на цвеќе во организација на Кралското друштво за хортикултура, на која Кејт Мидлтон и ја отворило својата бавча. Принцот Џорџ, принцезата Шарлота и принцот Луис …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Блиски до народот – И после зошто ги сакаат граѓаните: Еве како принцот Вилијам и Кејт Мидлтон поддржуваат акција за женски фудбал!

Додека светот е свртен кон откривањето на полот на детето на принцот Хари и Меган Маркл, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон продолжуваат со редовните обврски… „Northern Ireland работи да го промовира и развие женскиот фудбал во Северна Ирска, создавајќи забавна, сигурна и инклузивна култура – војводата и војвотката од Кембриџ …

Повеќе »

Овие фотографии докажуваат во каква состојба се односите помеѓу Меган Маркл и Кејт Мидлтон

Британските таблоиди веќе со недели пишуваат за наводната кавга помеѓу Меган Маркл и Кејт Миддлтон. Наводно, поради нивните расправии Вилијам и хари многу се оддалечиле и Хари и Меган морале да се иселат од Кенсингтонската палата која ја делат неколку членови на кралското семејство. Меѓутоа, утринските фотографии од божиќната миса …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон и принцот Вилијам позирале со децата за најслатките божиќни честитки

Тројцата најмлади членови на петчленото семејство го привлекуваат вниманието на преслатката фотографија. Имено, Кенсингтонската палата објавила фотографија од принцот Вилијам и Кејт Мидлтон и нивните три деца, принцевите Џорџ и луис и принцезата Шарлот, а која е всушност божиќна честитка на славното семејство. Фотографиите настанале есента на кралскиот имот во …

Повеќе »