Tag Archives: принц Вилијам

(ФОТО) ОД ОДМОР ОТИШЛА ВО СМРТ – ПРИНЕЗАТА ДАЈАНА ЕДЕН МЕСЕЦ ПРЕД СМРТТА УЖИВАЛА СО ДЕЦАТА И ЉУБОВНИКОТ НА ОДМОР: Фотографии од јахтата „кршат“ срца

Фотографиите од снимањето на серијата за принцезата Дијана покажале како таа ужива на одмор со своите деца и љубовникот еден месец пред нејзината смрт. Започна снимањето на шестата сезона на популарната серија на Нетфликс „The Crown“, а по тој повод се појавија фотографии од актерите од сетот. Имено, Елизабет Дебицки …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кејт Мидлтон НЕ ГО ИСПОЧИТУВАЛА ПЕРИОДОТ НА ТАЖЕЊЕ ПОРАДИ ТРОГАТЕЛНА РАБОТА: Тоа не ја спречило да блесне во фустан од 2.500 евра

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон се вратија на кралските должности, иако се уште трае период на жалост. Нивниот изглед предизвикал голема полемика. View this post on Instagram A post shared by Catherine Princess of Wales (@katemiddletonprincessofwales) View this post on Instagram A post shared by Catherine Princess of Wales (@katemiddletonprincessofwales) …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хари имал молба до Вилијам, но брат му не го удостоил ниту со една реченица – откриено е што барал

На вчерашната богослужба во капелата Свети Џорџ во Виндзор по церемонијата во Вестминстерската опатија, имало краток разговор меѓу браќата Вилијам и Хари. Како што пренесуваат странските медиуми, Хари имал барање за Вилијам, а читач на усни открил што точно сакал помладиот принц. Додека принцот Вилијам стоел на влезот во првиот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ГИ ЦЕНИ ВИСТИНСКИТЕ ВРЕДНОСТИ – Принцот Вилијам речиси 30. години го носи истиот часовник, зад сè се крие сентиментална приказна…

Кралското семејство поседува некои од најскапите и најгламурозните парчиња накит, вклучувајќи ги и часовниците. Но, принцот Вилијам е верен само на еден часовник што го носи долги години. Зад сè е сентиментална приказна.Иако принцот Вилијам, чие лично богатство се проценува на 30. милиони фунти, секако може да си дозволи секое …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Историски момент: Осумте внуци на кралицата Елизабета бдееле над нејзиниот ковчег

Синоќа во Вестминстерската опатија осум од внуците на кралицата Елизабета бдееја покрај нејзиниот ковчег. Вилијам носеше сина лента, додека другите внуци, вклучувајќи ги принцезите Беатрис и Евгенија, Зара Тиндал и Питер Филипс и Лејди Луиз Виндзор и Џејмс, Виконт Северн носеа црно. Принцот Хари сè уште ја носеше униформата и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) БРИТАНИЈА ТАГУВА – КРАЛИЦАТА ПО ПОСЛЕДЕН ПАТ ЈА НАПУШТИЛА ПАЛАТАТА: Кралот Чарлс во придружба на синовите ја придружувал Елизабета Втора од Бакингем до Вестминстер

Ковчегот со посмртните останки на кралицата Елизабета Втора ја напушти Бакингемската палата и во придружба на кралот Чарлс, неговите браќа и сестри и децата, пристигна во Вестминстер каде ќе остане изложена до погребот во понеделник. View this post on Instagram A post shared by ModernRoyalEra (@modernroyalera) Последното и најтажно патување …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ВИЛИЈАМ ЗА 10 СЕКУНДИ ПОКАЖАЛ ШТО МИСЛИ ЗА МЕГАН, А КАМЕРАТА СЕ’ СНИМИЛА: Потегот на принцот избил вои прв план а коментарите се редат!

Иако голем дел од јавноста е многу среќен поради помирувањето на принцовите Вилијам и Хари што се случи пред неколку дена во Виндзор, сепак дел од нив не се навикнати на целата ситуација, која штотуку стана уште „почудна“. Имено, на јавниот поздрав принцовите се појавија со сопругите Кејт Мидлтон и …

Повеќе »

(ФОТО) РОДИТЕЛИТЕ СЕ ГОРДИ – ПАЛАВИТЕ ПРИНЦОВИ И ПРИНЦЕЗА ТРГНАА ВО НОВО УЧИЛИШТЕ! Кејт и Вилијам блескаат од среќа: Лекциите ќе траат само 35 МИНУТИ за најмалите!

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам ги однесоа своите три деца Џорџ (9), кој ја покажа својата младешка енергија на платинестиот јубилеј летово, Шарлот (7) и Луис (4) во новото училиште Ламбрук, во кое ќе одат намалите престолонаследници и кое е блиску до нивниот нов дом во Беркшир и нуди одлични …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Принцот Вилијам свесно донел одлука со која неговиот однос со братот никогаш нема да биде ист!

Нивната врска во последните две години, откако Хари се повлече од кралските должности и се пресели во Америка со сопругата Меган Маркл, беше многу анализиранаа во британската јавност. Документарната серија на Канал 4 „Вистинските Виндзори: Многу модерен принц?“ фрли ново светло на расправијата меѓу принцот Вилијам и принцот Хари. Нивната …

Повеќе »