Tag Archives: принц Вилијам

(ФОТО) Вилијам и Кејт објавиле фотографии од принцот Луис, луѓето се воодушевени: „Убав на мама!“

БРИТАНСКИОТ принц Вилијам и неговата сопруга Кејт објавија две нови фотографии од нивниот најмлад син Луис по повод неговиот петти роденден во недела. Луис бил фотографиран од Мили Пилкингтон претходно овој месец во Виндзор. На едната фотографија тој седи во количка која ја турка мајка му, а на другата насмеаниот …

Повеќе »

(ВИДЕО) СИТЕ СЕ ВООДУШЕВЕНИ – „Се надевам дека ТАА ГО ГЛЕДА ОВА“: Вилијам беше фатен од камерата како ја коментира Кејт Мидлтон! Еве што рекол тој среде муабетот ЗА ПРЕЉУБАТА

Принцот и принцезата од Велс, Вилијам и Кејт за време на официјалната посета на Бирмингем ја воодушевија јавноста со својот опуштен и пријателски манир, а принцот престолонаследник со една изјава ги воодушевил фановите на кралското семејство. Додека ги поздравувале насобраните обожаватели, некој му довикал на Вилијам: „Каква неверојатна облека носиш, …

Повеќе »

(ФОТО) ГЛАСИНИ НЕ СТИВНУВААТ – Луѓето забележале една работа за наводната љубовница на принцот Вилијам: Како да и е сестра на Кејт

Расправиите меѓу принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон по обвинувањата за неговото неверство станале се почести и погласни. Првите наводи за неверството на Вилијам се појавија во 2019 година, кога напишаа дека тој ја изневерил бремената Кејт со Сара Роуз Ханбери, која е блиска до кралското семејство. View this …

Повеќе »

(ФОТО) Чарлс и Вилијам бегаат од Хари?

Принцот Хари ја изненади британската јавност кога се појавија неговите фотографии од Лондон. Хари се појави во Високиот суд во Лондон на сослушување против издавачот на весникот Daily Mail поради наводно прислушување и други нарушувања на приватноста. View this post on Instagram A post shared by MARTINA GIANNOTTI (@martinagiannotti_official) Според …

Повеќе »

(ФОТО) СИТЕ ГИ ИЗНЕНАДИЛ – Принцот Вилијам фотографиран во геј ресторан во Варшава

Гостите во „Бистро Бутеро“, опишан на интернет како „квир простор“, биле шокирани кога го виделе принцот Вилијам Принцот Вилијам е снимен за време на вечера во геј ресторан во Варшава, а неговиот изглед ги изненадил сите присутни гости, но и сопственикот на ресторанот. Учесниците во Бистро Бутеро, кој на интернет …

Повеќе »

(ВИДЕО) НА ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ – Читач од усни открил што му рекла Кејт на Вилијам пред да го удри по задникот

Откако Кејт Мидлтон го плеснала принцот Вилијам по задникот на црвениот тепих за време на доделувањето на наградите БАФТА, читач од усни Џереми Фримен се огласил и открил што Кејт му зборувала на својот сопруг во тој момент. На снимката се гледа дека Кејт прво гледа да види што се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Социјалните мрежи „горат“ поради видеото на кралската двојка: Кејт Мидлтон бесрамно „го удрила“ Вилијам!

Принцот Вилијам и принцезата Кејт Мидлтон неодамна присуствуваа на доделувањето на наградите БАФТА. Кралскиот пар на црвениот тепих прошетал во елегантни комбинации, но вниманието на јавноста сепак го привлече движењето со раката на убавата Кејт Мидлтон. Имено, додека принцот и принцезата се шетале по црвениот тепих, Кејт одлучила дека е …

Повеќе »

(ФОТО) КАКО РЕАГИРАЛЕ – Мемоарите на Хари се најпродаваната книга досега, а кралското семејство се однесува како тоа да не ги погодило

Од објавувањето на мемоарите на принцот Хари, кои се насловени „Spare“ (Резерва), светските медиуми се преплавени со вести за откритијата на книгата, а иако Хари тврди дека членовите на кралското семејство му одговориле преку насловите на британските таблоиди, се чини дека не дозволиле да бидат вовлечени во оваа „сапуница“. Имајќи …

Повеќе »

(ФОТО) ПОЧНУВА БРУТАЛНАТА ОДМАЗДА НА ВИЛИЈАМ НА ХАРИ: Им задал НИЗОК УДАР на братот и снаата! Тие се ЗАБРАНЕТИ на ОВОЈ НАСТАН! Пристигнало објаснување

Минатиот викенд во Лос Анџелес беше организирана BAFTA „Tea Party“, а принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл не биле поканети. Според извор за The Sun, доаѓањето на принцот и актерката би било вистинска „ПР катастрофа“ и дека мислеле дека би било страшна идеја да бидат поканети. View this post …

Повеќе »