(ФОТО) Чарлс и Вилијам бегаат од Хари?

Принцот Хари ја изненади британската јавност кога се појавија неговите фотографии од Лондон. Хари се појави во Високиот суд во Лондон на сослушување против издавачот на весникот Daily Mail поради наводно прислушување и други нарушувања на приватноста.

Според британските медиуми, кралот Чарлс нема да се сретне со него. Наводно, Чарлс му рекол на синот дека е зафатен и има работа. Британските медиуми наведуваат дека мали се шансите да се сретне и со неговиот брат Вилијам. Се шпекулира дека Хари и Вилијам повеќе не се во контакт по објавувањето на неговата книга „Резерва“, во која тој го обвини својот брат за физичко малтретирање и утврдил дека Вилијам со години работел против него и Меган.Не е познато каде престојувал Хари откако Чарлс му ја одзел кралската резиденција Фрогмор Котиџ.
Да потсетиме дека Хари поднесе тужба против Associated Newspapers заедно со други познати личности, вклучувајќи ги пејачот Елтон Џон, неговиот сопруг и режисер Дејвид Фурниш и актерките Елизабет Харли и Сејди Фрост.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес роденден прославува нашиот познат оперски пејач Благој Нацоски

Благој Нацоски е роден на 18 мај 1979 година во Скопје. Тој е познат македонски …