Tag Archives: судење

(ФОТО) На актерот му се заканува судење поради неговата семејна историја? „Имале плантажи со робови“

БРИТАНСКИОТ актер Бенедикт Камбербач наводно би можел да се соочи со судење во Барбадос поради робовладетелското минато на неговото семејство. Странските медиуми пишуваат дека неговите предци имале плантажа со шеќерна трска на тој остров, каде што бунтовите на робовите биле сурово задушувани во крв. Поради ова тамошните власти би можеле …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЈА ЗАСТРЕЛАЛ 5 ПАТИ, А СЕГА САКА ДА СЕ ОМАЖИ ЗА НЕГО: „Јас го предизвикав тоа, секогаш беше добар и внимателен кон мене“

Девојка од Бразил му простила на поранешното момче кое ја застрелало 5 пати, а потоа решила да се омажи за него. Велат дека на светот постојат 7 типа на љубов и дека вистинската љубов навистина не познава граници. Сепак, понекогаш љубовта навистина може да биде слепа, за што сведочи оваа …

Повеќе »

ВОЗНЕМИРУВАЧКИ СЛУЧАЈ – Жена избегала од гроб: Се скарала со сопругот, па жива ја закопал

„Мојот сопруг се обидува да ме убие“, вреснала жената, според судските документи Жена од државата Вашингтон, која наводно била закопана жива во шумата од нејзиниот отуѓен сопруг оваа недела, успеала да побегне на сигурно од плиткиот гроб. Заменикот на шерифот на округот Турстон пронашол вознемирена жена која се криела зад …

Повеќе »

АЛЕК БОЛДВИН НА СУД? Обвинителот не исклучува обвинение против познатиот актер за убиство на сетот на филмот Rust

Обвинителот во американската сојузна држава Ново Мексико изјави дека спогодбата постигната меѓу актерот Алек Болдвин и семејството на кинематограферот Халина Хачинс, која беше убиена за време на снимањето на вестернот „Rust“ во 2021 година, нема да влијае на нејзината конечна одлука дали ќе се подигне обвинителен акт. -Доколку фактите и …

Повеќе »

На Киргиос му се суди за напад на поранешната девојка. Адвокатот: Има психички проблеми

На австралискиот тенисер Ник Киргиос, светскиот рекет број 20, му се суди за физички напад на поранешната девојка Кјара Пасари. Таа го обвинила дека ја нападнал во јануари 2021. година, што го пријавила во декември истата година. Судењето започна, но Киргиос не бил и не требало да биде на првичното …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШАКИРА ДОБИЛА СТРАТЕЛСТВО НА СИНОВИТЕ, А ЕВЕ ШТО РЕКОЛ СУДОТ ЗА ДАНОЧНОТО ЗАТАЈУВАЊЕ: Му пркоси на Пике, ги пакува децата и оди во Мајами!

Фудбалерот на Барселона, Жерар Пике преку својот адвокатски тим објави соопштение како предупредување до медиумите и папараците кои континуирано објавуваат „непроверени информации“ за него и за целото раскинување со поп пејачката Шакира. – Пишувањето на некои медиуми и папараци е континуирано, принудувајќи го нашиот клиент да ја промени својата секојдневна …

Повеќе »

(ВИДЕО) „I JUST KILLED MY DAD” – Новиот документарец на Нетфликс ја раскажува вознемирувачката приказна за тинејџер кој го убил сопствениот татко

Новиот документарец на Нетфликс „I Just Killed My Dad“ (Јас само што го убив татко ми) ја раскажува вознемирувачката приказна за Ентони Темплет, кој го убил својот татко поради насилството што го трпел со години. Документарниот серијал „I Just Killed My Dad“ ја раскажува приказната за Ентони Темплет, кој го …

Повеќе »

(ФОТО) ЗАПОЧНАЛО СУДЕЊЕТО – Скандал во САД: Полицајците споделиле фотографии од посмртните останки на Брајант и се смееле

Во Окружниот суд во Лос Анџелес започна судскиот процес по тужбата поднесена од Ванеса Брајант против локалната полиција за повреда на приватноста и невнимание поради објавување фотографии од местото на несреќата во која нејзиниот сопруг и легендарниот кошаркар Коби Брајант и ќерката Џијана (13) починаа во 2020. година. Адвокатот што …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – ОВА Е СЕМЕЈСТВО СО НАЈМНОГУ ИНЦЕСТИ НА СВЕТОТ: 38. членови живееле заедно во НЕХУМАНИ УСЛОВИ, некои се родени со ДЕФОРМИРАНИ лица!

Најинцесоидното семејство во светот потекнува од Австралија, а тоа е изопачен, чуден клан, чиј водач и основач е Тим Колт, кој емигрирал од Нов Зеланд во 70-тите години на минатиот век. Семејството вклучува четири генерации на инцест и најмалку 14. деца чии родители се поврзани по крв. Тим Колт, кој …

Повеќе »