Tag Archives: принц Хари

(ФОТО) Дали Меган и Хари засекогаш го напуштија кралското семејство поради оваа фотографија?

На почетокот на следната година ќе се одбележат три години откако принцот Хари и неговата сопруга Меган објавија дека се повлекоа од кралските должности. Во меѓувреме, парот даде скандалозно интервју со Опра Винфри, започна неколку проекти на Нетфликс и Спотифај и во неколку наврати го обвини кралското семејство дека се …

Повеќе »

(ФОТО) САНКЦИИ – НА ЧАРЛ МУ „ПРЕКИПЕЛО“ – ПОДГОТВУВА ДРАСТИЧНИ САНКЦИИ ЗА МЕГАН И ХАРИ: Дури ни Елизабета не прибегнувала по толку ОСТРИ мерки

Се шпекулира дека кралот Чарлс планира да им ги одземе титулите на принцот Хари и Меган Маркл за да ги казни за негативни коментари за кралското семејство. Емитувањето на продолжението на серијата „Круна“ крена голема прашина во британското кралско семејство, а тие повторно се најдоа во центарот на интересот. Постојат …

Повеќе »

„Шетав со револвер во рака и бев подготвен да се застрелам“: Принцот Хари за малку ќе се самоубиел во Лос Анџелес

„Одев по булевар во Лос Анџелес со револвер во едната рака и бев подготвен да пукам во себе“, вели принцот Хари во неговите контроверзни мемоари кои наскоро ќе бидат објавени. Потресната приказна дека е на работ на самоубиство ја збуни светската јавност. Во краток, објавен извадок од неговата автобиографија, принцот …

Повеќе »

(ФОТО) ПРИВЛЕКОЛ ВНИМАНИЕ – Принцот Хари ги презентира мемоарите, дали насловот на книгата носи скриена порака?

Долгоочекуваните мемоари на војводата од Сасекс ќе бидат објавени во јануари, објави денеска издавачот Penguin Random House. Сепак, најмногу внимание привлече насловот на книгата „Spare“ (во превод резерва). Во соопштението се открива дека мемоарите на принцот Хари, кои првпат беа најавени минатата година, ќе се викаат „Spare“. Во описот на …

Повеќе »

НЕ ИМ ОСТАВИЛА СЕ НА СИНОВИТЕ – ТАЈНАТА НА ТЕСТАМЕНТОТ НА ПРИНЦЕЗАТА ДИЈАНА: Тоа што му припаднало на Хари му го сменило животот, а тој се ОТКАЖАЛ од омилениот дел за Вилијам!

Принцезата Дијана имала само 36. години кога го загубила животот во трагична сообраќајна несреќа во тунелот Понт де л’Алма во Париз. Тоа се случи во 1997. година, кога нејзините синови Хари и Вилијам беа само тинејџери. Иако е невообичаено некој толку млад да има напишано тестамент, бидејќи Дијана потекнувала од …

Повеќе »

(ФОТО) НОВИ ДЕТАЛИ – МЕГАН МАРКЛ НАПРАВИЛА ПЕКОЛЕН ПЛАН ЗА ДА ГО ИЗМАМИ КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Излегоа на површина мрачните тајни на војвотката! Поранешните вработени откриле СЕ!

Кога Хари ја запознал Меган, сè во неговиот живот неповратно се променило, вклучувајќи го и односот со семејството. Некогашната блиската врска меѓу Хари и неговиот брат Вилијам првпат почна да страда кога Вилијам го предупреди својот помлад брат да не брза во врската со актерката. Хари го направил токму спротивното, …

Повеќе »

(ФОТО) НА НЕТФЛИКС – Одложениот документарен филм за принцот Хари и Меган Маркл ќе биде премиерно прикажан во декември

Откако принцот Хари и Меган Маркл побараа одложување на прикажувањето на нивниот документарец, сега доаѓа информација дека премиерата на филмот ќе биде на Нетфликс во декември оваа година. Се шпекулираше дека Хари и Меган побарале одложување поради негативните реакции за петтата сезона на „The Crown“, која треба да излезе на …

Повеќе »

(ФОТО) ЌЕ ИМА СЕШТО – ЈАСНОВИДЕЦ ЈА ПРОГНОЗИРА СУДБИНАТА НА КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Еве што го чека Чарлс во следните 7 години, ни ХАРИ нема светла ИДНИНА!

Познат британски јасновидец предвидува дека кралот ќе абдицира и дека принцот Хари ќе се врати во кралското семејство во следните две години. Еден јасновидец од Бирмингем вели дека кралот Чарлс III ќе издржи само седум години на тронот пред да му ја предаде круната на принцот Вилијам. Тој исто така …

Повеќе »

(ФОТО) ИМА СИМБОЛИКА – ЧАРЛС НЕ ГО ИЗБРАЛ СЛУЧАЈНО ДАТУМОТ НА КРУНИСУВАЊЕ: Откриен интересен ДЕТАЛ, а се однесува на ПРИНЦОТ ХАРИ! Дали сака да му каже НЕШТО?

Со денови се шпекулира дека кралот Чарлс III сака неговото крунисување да биде поскромно, а сега се објавени нови детали. Церемонијата ќе се одржи на 6. мај следната година, иако претходно се споменуваше јуни. Заедно со Чарлс ќе биде крунисана и неговата сопруга кралица Камила Паркер Боулс. Како што пишува …

Повеќе »