Tag Archives: лондон

(ФОТО) КОНЕЧНО БЕЗ ОГРАНИЧУВАЊА – Спектакуларни сцени: Граѓаните ширум светот свечено го прославија доаѓањето на Новата година

Новогодишната ноќ во градовите ширум светот во првата година по пандемијата на коронавирус привлече голем број луѓе на улиците, со спектакуларни изведби на музички ѕвезди и огномет.За многумина ова е прв дочек во последните три години, каде што прославите се целосно ослободени од пандемични ограничувања. Велика Британија ја дочека Новата …

Повеќе »

(ФОТО) БОРБА СО ТУМОР – Легендарниот Вијали се бори за живот, а неговата 87-годишна мајка пристигнала во болницата во Лондон

Здравствената состојба на легендарниот Џанлука Вијали (58) се влошила и тој повторно е примен во болница во Лондон поради тумор на панкреасот. Славниот италијански репрезентативец веќе пет години се бори со тумор на панкреасот, а неговата состојба нагло се влошила и итно бил примен во болница. Вијали веќе помина два …

Повеќе »

(ФОТО) НОВА ГОРДОСТ – Маја Павловска (Маја Ангел) продолжува со успесите: Меѓународна награда за уметност: Најдобрите модерни и современи уметници – ЛОНДОНСКА НАГРАДА

За два дена две ГОЛЕМИ награди во рацете на Маја  Павловска  (Маја Ангел )…По онаа во Барселона, сега на ред дојде Меѓународна награда за уметност: Најдобрите модерни и современи уметници – ЛОНДОНСКА НАГРАДА… Маја, скромна, се двоумеше дали и оваа награда да ја објави, да не биде сфатена погрешно, но …

Повеќе »

(ФОТО) ЗАВОДЛИВО ИЗДАНИЕ – Рита Ора, додека била во Лондон, ја покажала својата беспрекорна фигура во проѕирен фустан

Заводливо издание на пејачката Рита Ора која за време на ноќното излегување во Лондон се појавила во долг проѕирен фустан. Пејачката на својот Инстаграм сподели фотографии од излегувањето и ги покажала своите модни избори за едно ноќно излегување во Лондон, како и нејзината неверојатна фигура во проѕирен фустан. View this …

Повеќе »

(ФОТО) МОЗА БИНТ НАСЕР – Сопругата на катарскиот шеик стана модна икона на СП, нејзините комбинации привлекуваат внимание

Моза бинт Насер, сопругата на поранешниот емир на Катар, шеикот Хамад бин Калифа Ал Тани, стана модна икона на Светското првенство во Катар. Голем дел од својот јавен живот посветила на промовирање на важноста на образованието, а вниманието на западните медиуми го привлече со своите модни комбинации во СП. „Guardian“ …

Повеќе »

(ФОТО) ДИЗАЈНИ НА ВИВИЕН ВЕСТВУД – Салма Хаек во деколтиран фустан го привлече вниманието на доделувањето на GQ наградите

Актерката Салма Хаек на доделувањето на магазинот GQ во Лондон се појави во деколтиран фустан и со тоа го привлече вниманието. Фустанот е дизајниран од Вивиен Вествуд. Салма изгледот го комплетирала со обетки од скапоцени камења. Таа се одлучила за нагласена шминка. На овој настан присуствуваа и многу други познати …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Архитекти пронашле генијално решение: Погледнете ја најмалата куќа во Лондон!

Архитектите Нина Толструп и Џек Мама ја реконструирале поранешната такси канцеларија од само 13. метри квадратни, земајќи инспирација од дизајнот на кампери и помали јахти. Минијатурните станови од само неколку метри квадратни станаа секојдневие во бројни светски метрополи каде што трошоците за живот се високи, а побарувачката е исклучително висока. …

Повеќе »

(ФОТО) НАЈДОБРИОТ „ФРАЕР“ НА СВЕТОТ ШОКИРАЛ ОД ИЗБОРОТ НА ПРИДРУЖНИЧКАТА: Наместо сопругата, прегрнува млада убавица која му е многу важна!

Даниел Крег на премиерата на филмот се појавил во друштво на својата постара ќерка Ела, која ја има од бракот со Фиона Лудон. По повод Филмскиот фестивал во Лондон, каде што се одржа премиерата на филмот „Glass Onion: A Knives Out Mistery“, се појавија голем број актери, меѓу кои и …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Хадсон кренала прашина на црвениот тепих со своето сензуално издание

Фустанот има многу длабоко деколте… Вчера на Лондонскиот филмски фестивал премиерно беше прикажан филмот „Стаклена арка“, продолжението на „Нож во грбот“ на Ријан Џонсон, кој ги собра големите имиња на холивудскиот филм. Одличниот тим го предводи британскиот актер Даниел Крег, а друштво пред камерите му беа Кејт Хадсон, Едвард Нортон, …

Повеќе »