(ВИДЕО) Гола жена, без никаков срам, седела во утринска програма, а причината е навистина шокантна

Уредниците на утринската програма „Good morning Britan“ како гостинка ја поканиле нудистката Хелен Бериман, која во емисијата се појавила „како од мајка родена“.
Бидејќи градските власти во Лондон добиваат сè поголем број поплаки за бројот на нудисти, кои потполно голи се сончаат во парковите, Хелен била поканета во емисијата да разговара на актуелната тема.
Сепак, се чини дека нудизмот не и е ни најмал проблем на Хелен, па решила да се појави гола пред милиони луѓе.
„Од сите можни работи што се случуваат во светот, сончањето во парк е нелегално. Дали е толку голем проблем мирното сончање во скриениот агол на паркот? Нема ништо поважно од тоа?“, рекла Хелен.
„Ми пречи. Отидов во паркот да ги видам зеленилото и птиците. Тоа е сè што навистина сакам да видам. Имам проблем со твоето однесување бидејќи е себично. Светот не се врти околу тебе и вашата потреба да се оснажат луѓето да ги прифатат своите тела. Го разбирам движењето за позитивен однос кон телото, но вие не земате предвид дека некои луѓе се вознемирени од тоа“, рекол Ник.
Хелен кратко одговорила:
„Тоа е само тело.


Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Со панел дискусија ќе се одбележи Денот на ретки болести 2024

Националната алијанса за ретки болести на Македонија – НАРБМ Ве кани на панел дискусија со …