Tag Archives: закон

(ФОТО) ПРВ СЛУЧАЈ ВО ЗЕМЈАТА – Италијанска пратеничка го доела своето дете на седница во парламентот, колегите ја наградиле со аплауз

Вчера италијанската пратеничка Џилда Спортиело го искористила правото да дои дете за време на седница на парламентот, со што станала првата жена што го направила тоа во Италија. Оваа 36-годишна членка на Претставничкиот дом го доела својот двомесечен син Фредерик, а колегите ја наградиле со громогласен аплауз за тој чин. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Гола жена, без никаков срам, седела во утринска програма, а причината е навистина шокантна

Уредниците на утринската програма „Good morning Britan“ како гостинка ја поканиле нудистката Хелен Бериман, која во емисијата се појавила „како од мајка родена“. Бидејќи градските власти во Лондон добиваат сè поголем број поплаки за бројот на нудисти, кои потполно голи се сончаат во парковите, Хелен била поканета во емисијата да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Поради овој потег возачот на теренецот оди во затвор

МОЖЕЛ да помине многу полошо. Британската полиција објави вознемирувачко видео на кое се гледа како возач на теренец напаѓа полицаец на мотор. Како што се гледа на видеото, возачот на Mitsubishi Outlander го ставил во рикверц и со полн гас тргнал кон полицаецот на мотоциклот. Од силината на ударот полицаецот …

Повеќе »

(ФОТО) ПРВ ПАТ ПРОГОВОРИЛА – ПЛАЧЕВ И ПАЃАВ НА ПОДОТ: Шок исповед на музичката дива! Три пати го доживеала она што е НАЈГОЛЕМАТА БОЛКА за секоја жена!

Музичката дива Шер се отворила за спонтаните абортуси кои ги доживеала за време на нејзиниот несреќен брак со Сони Боно. Таа своето искуство го споделила на Твитер и напишала дека доживеала три спонтани абортуси, од кои првиот на 18. години. – Бев сама во нашата куќа. Сони дојде дома, а …

Повеќе »

(ФОТО) ПО ОДЛУКАТА НА ВРХОВНИОТ СУД – Американска актерка бара забрана за вијагра: „Ако бременоста е ‘Божја волја’, тогаш тоа е млитав пе**с“

Американската комичарка и актерка Бет Мидлер иронично повикала на забрана на вијаграта во САД, по одлуката на Врховниот суд за забрана на абортусот во таа земја. „Време е да се забрани вијаграта. Затоа што ако бременоста е ‘Божја волја’, тогаш е и вашиот млитав пенис“, напишала Бет на Твитер, исмејувајќи …

Повеќе »

(ВИДЕО) УАПСЕН ПА ЗАВРШИЛ НА ПСИХИЈАТРИЈА: Британец не сакал да носи маска – Го чека робија и парична казна!

БЕНЈАМИН Глин, 39-годишен Британец е уапсен во Сингапур, бидејќи за време на возењето со подземна железница не сакал да стави маска на лицето. Тој бил притворен во психијатриска болница откако судскиот процес кој се води против него бил окарактеризиран како „одвратно“, пишува „The Telegraph”“. Судењето за Глин започнало во четвртокот, …

Повеќе »

ЗАКОНОТ И ПРОПИСИТЕ СЕ ИСТИ ЗА СИТЕ – ДРАМА НА ПРЕМИЕРОТ НА ХОЛАНДИЈА: Не можел да ја посети мајката која била на умирање поради мерките против корона!

Поради ограничувањата во движењето наметнати од пандемијата на коронавирус, холандскиот премиер Марк Руте не ја посети неговата мајка додека таа умирање… Ова го соопштил неговиот кабинет, изјавувајќи дека Руте ја почитувал забраната за посета на старечки домови. Мајката на премиерот Мике Рут Дилинг (96) починала во една од таквите институции …

Повеќе »