Tag Archives: паркови

(ВИДЕО) Гола жена, без никаков срам, седела во утринска програма, а причината е навистина шокантна

Уредниците на утринската програма „Good morning Britan“ како гостинка ја поканиле нудистката Хелен Бериман, која во емисијата се појавила „како од мајка родена“. Бидејќи градските власти во Лондон добиваат сè поголем број поплаки за бројот на нудисти, кои потполно голи се сончаат во парковите, Хелен била поканета во емисијата да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Дали е ова најубавиот аеродром што сте го виделе?

Jewel Changi аеродромот во Сингапур свечено ќе биде отворен наредната недела, а во рамките на него е и најголемиот водопад во затворен простор на светот. Повеќе ботаничка градина и оаза на природата отколку аеродром, „Jewel Changi“ претставува своевиден стаклен комплекс од продавници и паркови на пет спрата. View this post …

Повеќе »

(ФОТО) Балкански Париз: Oтпатувајте во метрополата во којашто во строгиот центар може да изнајмите стан за само 250 денари по лице!

На AirBnB може да пронајдете стан во центарот на градот за 4 лица за само дваесетина евра по ноќевање, па така, наместо една недела на море, тука за своите пари ќе може да уживате пет пати подолго, а и пивото е евтино! Деновите кога Букурешт беше познат уште и како …

Повеќе »