(ФОТО) Кејт Мидлтон и принцот Вилијам влегле во метро, ​​па отишле во паб во центарот на Лондон: Принцезата блеска два дена пред крунисувањето

Кејт Мидлтон избрала црвено
Кејт Мидлтон и принцот Вилијам посетиле паб во Сохо во центарот на Лондон, само два дена пред крунисувањето на кралот Чарлс и неговата сопруга Камила.
Тие се сретнаа и разговараа со вработените во кафулето кои се подготвуваат за големата прослава на крунисувањето, а таму стигнале со јавен превоз – метро.
За првото заедничко појавување пред крунисувањето, Кејт носела долг светло-црвен капут преку бело миди здолниште. Таа додаде бели салонки и мала, исто така, бела чанта во комбинацијата, која од минатата сезона е се попопуларна на улиците низ светот. Принцот Вилијам носел костум со сина кошула без вратоврска.

Двојката била во добро расположение додека се поздравувала со вработените во рестораните во Сохо. Среде временските извештаи кои предвидуваат дожд за викендот на крунисувањето, принцот Вилијам на толпата собрана пред пабот и рекол: „Ги држиме прстите скрстени за временските услови!“Подготовките се во полн ек за историската церемонија на крунисување. Во средата наутро, принцот и принцезата од Велс присуствуваа на проба во Вестминстерската опатија со нивните деца принцот Џорџ (9), принцезата Шарлот (8) и принцот Луис (5).
Повеќе од 2.200 гости ќе ја испополнат Вестминстерската опатија за време на крунисувањето во сабота, а важна улога ќе има семејството Велс.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Сомнително Лице“ театарска претстава од млади за млади

Денес, со почеток во 18:30 часот во Училиште за театар „Од игра до претстава“, ќе …