Tag Archives: Кејт Мидлтон

(ВИДЕО+ФОТО) Кејт Мидлтон НЕ ГО ИСПОЧИТУВАЛА ПЕРИОДОТ НА ТАЖЕЊЕ ПОРАДИ ТРОГАТЕЛНА РАБОТА: Тоа не ја спречило да блесне во фустан од 2.500 евра

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон се вратија на кралските должности, иако се уште трае период на жалост. Нивниот изглед предизвикал голема полемика. View this post on Instagram A post shared by Catherine Princess of Wales (@katemiddletonprincessofwales) View this post on Instagram A post shared by Catherine Princess of Wales (@katemiddletonprincessofwales) …

Повеќе »

(ФОТО) ДВОЈНИ СТАНДАРДИ – ДА ГО НАПРАВЕШЕ МЕГАН МАРКЛ ОВА, БИ ЈА РАСПНАЛЕ: Се појави фотографија од Кејт Мидлтон од погребот на кралицата, за која велат дека е СКАНДАЛОЗНА!

Иако поминаа речиси три дена од погребот на кралицата Елизабета Втора, сепак впечатоците не се смируваат, а јавноста не престанува да го анализира секој детал од овој историски настан. Јавноста, очекувано, најмногу ја заинтригира односот меѓу членовите на кралското семејство, а особено начинот на кој сите се однесуваа кон принцот …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон и Меган Маркл на посебен начин и оддадоа почит на кралицата Елизабета: Принцезата и војвотката една до друга на погребот

Кралицата Елизабета Втора ќе биде погребана денеска во Лондон. На погребот се собраа голем број луѓе од целиот свет, а сите погледи беа вперени во кралската поворка. Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон, пристигна на погребот заедно со нејзините деца, принцот Џорџ (9) и принцезата Шарлот (7), како и нејзиниот сопруг …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон се сретнала со Олена Зеленска, принцезата со детал и оддала почит на Дијана

ПРИНЦЕЗАТА од Велс Кејт Мидлтон во Бакингемската палата се сретнала со сопругата на украинскиот претседател Володимир Зеленски, Олена Зеленски, пред денешниот погреб на кралицата. Да потсетиме, Олена Зеленска на погребот ќе го застапува и нејзиниот сопруг, кој не можел да дојде во Лондон за да присуствува на церемонијата. View this …

Повеќе »

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – Кејт Мидлтон ЈА ПРОВОЦИРА КАМИЛА? Сите мислат дека ова го направила за да ЈА ИЗНЕРВИРА свекрвата, а во центарот на ДРАМАТА е принцезата Дијана!

Кејт Мидлтон и оддаде почит на кралицата Елизабета Втора заедно со остатокот од кралското семејство, а на настанот големо внимание привлекоа обетките кои Кејт ги носеше. Имено, принцезата од Велс и оддаде почит на својата претходничка, мајката на нејзиниот сопруг Вилијам, непрежалената и трагично почината принцеза Дијана. Кејт го наследила …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЕМОТИВНО – КЕЈТ МИДЛТОН РАСПЛАКАЛО ДЕВОЈЧЕ ВО ТОЛПАТА: Снимката од детето ВО СОЛЗИ го обиколи светот, а еве што кажала за војвотката!

Кејт Мидлтон уште еднаш ја покажа својата грижлива страна во Сандрингем, каде што исто така се собраа многу граѓани да и оддадат почит на кралицата Елизабета Втора. Меѓу многуте насобрани имало и деца од локалното училиште кои донеле цвеќе за кралицата, а Кејт малку разговарала со нив, а потоа ги …

Повеќе »

(ФОТО) ЗА ВРЕМЕ НА КРАЛСКАТА ПОВОРКА – Кејт Мидлтон со посебен детал и оддаде почит на кралицата Елизабета Втора

Кејт Мидлтон, принцезата од Велс, и оддаде посебна почит на кралицата за време на кралската поворка, во форма на внимателно одбран накит. На црната јакна беше прикачен брошот на кралицата со дијаманти и бисерни листови, со три бисери во центарот на листот. Ова не е еден од најпознатите модни додатоци …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ВИЛИЈАМ ЗА 10 СЕКУНДИ ПОКАЖАЛ ШТО МИСЛИ ЗА МЕГАН, А КАМЕРАТА СЕ’ СНИМИЛА: Потегот на принцот избил вои прв план а коментарите се редат!

Иако голем дел од јавноста е многу среќен поради помирувањето на принцовите Вилијам и Хари што се случи пред неколку дена во Виндзор, сепак дел од нив не се навикнати на целата ситуација, која штотуку стана уште „почудна“. Имено, на јавниот поздрав принцовите се појавија со сопругите Кејт Мидлтон и …

Повеќе »

Повторно обединување: Вилијам, Кејт, Хари и Меган по долго време заедно во јавност

ПРИНЦИТЕ Вилијам и Хари со сопругите Кејт Мидлтон и Меган Маркл вчера заедно дошле пред замокот Виндзор и дошле да примат изрази на сочувство.По излегувањето од замокот, насобраните со едноминутно молчење ја изразиле својата почит кон кралицата, а потоа ги поздравиле со аплауз.             View …

Повеќе »