(ФОТО) Пресвртница на принцезата од Велс на роденденската прослава на кралот Чарлс: Кралското семејство пристигна на прославата „Troopig the Colors“

Овој настан го одбележува роденденот на монархот повеќе од 260 години
Кралицата Камила и Кејт Мидлтон, заедно со принцовите Џорџ, Луис и принцезата Шарлот му се придружија на кралот за неговиот прв роденден како монарх.
Принцезата од Велс изгледаше блескаво во смарагдно зелено од глава до пети додека таа и нејзините деца пристигнаа на традиционалната парада за овогодинешното Trooping the Colours, кое моментално се одржува. Со оваа церемонија се прославува роденденот на монархот во кралството, а ова е првпат кралот Чарлс да учествува како монарх. Досега парадата се одржуваше во чест на неговата мајка, кралицата Елизабета Втора.
Принцезата Кејт беше целата насмеана додека и мавташе на толпата со голема зелена капа, седејќи во кочија со нејзините три деца и кралицата Камила.

Камила изгледаше елегантно во црвено палто во војнички стил, а на главата носеше црна капа.
Принцот Џорџ беше виден како мафта кон толпата, додека принцот Луис тивко седел меѓу својот брат и сестра. Ова не е прво искуство на најмладите во поворката, бидејќи неодамна се возеа во првата кочија зад кралот, за време на крунисувањето на 6 мај.Во оваа прилика, принцезата Кејт изгледаше прекрасно во зелено палто со структуриран дизајн, со прекрасни украси од кристали. Таа имаше и златен брош закачен на левата страна, што е колоритен додаток на нејзината колекција за овој настан „Trooping the colours“.
Зелениот шешир со широк раб стоел над нејзината глава и ги држеше нејзините чоколадни прамени на место. Нејзината бујна коса била обликувана во елегантна ниска пунџа.
Принцезата од Велс првпат присуствуваше на настанот само неколку месеци по нејзината венчавка во 2011 година.

View this post on Instagram

A post shared by HELLO! Magazine (@hellomag)

Парадата патувала од Бакингемската палата низ трговскиот центар до Парадата на гарда на коњи, а ќе заврши со спектакуларен прелет на авиони на Кралското воздухопловство, кој ќе ги испушта боите.

Не само што ова ќе биде значаен повод за нејзиниот свекор Чарлс, туку оваа година принцезата од Велс бележи уште една прва. Тоа е прв Trooping откако Кејт стана нов полковник на ирската гарда, улога што претходно ја имаше нејзиниот сопруг принцот Вилијам.

Кралот и принцот од Велс јавале на коњ, додека другите членови на кралското семејство гледале од кочија, пред да се појават на балконот на Бакингемската палата.

View this post on Instagram

A post shared by HELLO! Magazine (@hellomag)

View this post on Instagram

A post shared by HELLO! Magazine (@hellomag)

View this post on Instagram

A post shared by HELLO! Magazine (@hellomag)

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

“Џез лектира” на Националниот џез оркестар гостува во Велес

По концертот во Скопје, Националниот џез оркестар со програмата под наслов “Џез лектира” гостува во …