Tag Archives: парада

(ВИДЕО+ФОТО) ГОЛЕМОТО ВРАЌАЊЕ на Кејт Мидлтон: Првата слика во јавноста по шест месеци борба со ракот

Кејт Мидлтон се појави денеска на церемонијата „Trooping the Colour“ во Лондон, по шестмесечно отсуство од јавни настани, по божиќната прошетка во Сандингам.   View this post on Instagram   A post shared by The Prince and Princess of Wales (@princeandprincessofwales) Долгата коса ја собрала во пунџа и ставила бел …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Малиот забавувач не запира: Сите лудории на принцот Луис на првата парада во чест на неговиот дедо

Роденденската кралска воена парада Trooping the Colour, во која учествуваат полкови на британската армија, а традиционално се одржува од седумнаесеттиот век, годинава во Св. Џејмс првпат се одржа во чест на монархот Чарлс III. кој беше крунисан за владетел во мај. Пред илјадници достоинственици продефилираа пешадиски, артилериски, артилериски и воени …

Повеќе »

(ФОТО) Пресвртница на принцезата од Велс на роденденската прослава на кралот Чарлс: Кралското семејство пристигна на прославата „Troopig the Colors“

Овој настан го одбележува роденденот на монархот повеќе од 260 години Кралицата Камила и Кејт Мидлтон, заедно со принцовите Џорџ, Луис и принцезата Шарлот му се придружија на кралот за неговиот прв роденден како монарх. Принцезата од Велс изгледаше блескаво во смарагдно зелено од глава до пети додека таа и …

Повеќе »

НЕ Е ПОЖЕЛЕН – Пристигнувањето на Мел Гибсон на парадата на „Марди Грас“ било откажано поради закани и бурни реакции

Настапот на актерот Мел Гибсон на претстојната парада на „Марди Грас“ е откажан 16 часа откако објави дека ќе биде гостин на настанот. Во изјавата објавена од една од најголемите парадни групи на фестивалот, The Krewe of Endymion, претседателот Ден Кели рекол дека групата добила значителни повратни информации за најавата …

Повеќе »

(ФОТО) ФОТОШОП ПРОПАСТ! ПЕЈАЧКАТА СЕ ИЗБЛАМИРАЛА! Фановите остро ја нападнале: „Изгледа како да има 12 години, што и е?!“

Американската пејачка Пола Абдул (60) ги изненадила своите следбеници на Инстаграм со една од последните објави каде изгледа со децении помладо отколку што всушност е.Абдул позирала со Хајди Клум, Жаклин Смит, Парис Хилтон и Кристал Канг Минкоф додека присуствувала на забавата на Кејти Хилтон, а потоа објавила неколку слики на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сегашниот дечко го снимила на телефон пред официјално да се запознаат: Им било судено!

Оваа приказна може слободно да се спореди со романси од бајките, но она што ја прави уште подобра е фактот дека тоа е вистински живот. Обожавателката на Дизниленд, Аниса Мартинез (22) од Калифорнија, САД, го запознала своето сегашно момче Нејтан Хатон (28) преку Инстаграм во 2020. година, кога тој и …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРВИ СНИМКИ ОД НАПАДОТ НА БОЖИЌИНАТА ПАРАДА: Црвен автомобил „косел“ луѓе, врисоци и извици се шират низ градот…

ГОЛЕМА трагедија ја погоди американската сојузна држава Висконсин, во која најмалку пет лица загинаа кога црвен камионет влетав низ толпа луѓе за време на божиќната парада во градот Вокеши. Како што може да се види на снимката од местото на несреќата, црвениот автомобил со голема брзина влетал меѓу луѓето кои …

Повеќе »

(ВИДЕО) Поради гестот на Путин цела Русија е во СОЛЗИ: Сите виделе што направил!

Во Москва вчера се одржа спектакуларна воена парада за Денот на победата. Како што осамна дождливата недела над главниот град на Русија, на ветераните и учесниците во Втората светска војна им беа дадени ќебиња и мантили во пресрет на парадата. Еден од ветераните на почесната трибина накиснувал, а Владимир Путин …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во Москва грандиозна воена парада во чест на Победата – Путин во избрано друштво!

Покрај парадите на истокот на Русија парада во чест на 75. годишнината на победата во втората светска војна се одржува и во Москва… На Црвениот плоштад во Москва во 8. часот по локално време започна 75 Парада на победата. Годинешната воена парада поради пандемијата од корона не е одржана во …

Повеќе »