(ВИДЕО) Сегашниот дечко го снимила на телефон пред официјално да се запознаат: Им било судено!

Оваа приказна може слободно да се спореди со романси од бајките, но она што ја прави уште подобра е фактот дека тоа е вистински живот.
Обожавателката на Дизниленд, Аниса Мартинез (22) од Калифорнија, САД, го запознала своето сегашно момче Нејтан Хатон (28) преку Инстаграм во 2020. година, кога тој и испратил порака. Двојката брзо се поврзала поради љубовта кон Дизни и полека стапиле во врска во раните денови на пандемијата.
Но, шест месеци по нивната романса, студентката забележала дека тие еднаш веќе комуницирале – на парадата во Дизниленд, на која присуствувала со своето семејство.
Таа го прелистувала телефонот кога наишла на видео од парадата, на кое се гледа како Нејтан во улога на изведувач и мафнал за време на настанот. „Навистина никогаш не помислив дека ќе го најдам мојот принц на бел коњ, но Нејтан е подобар од која било бајка што можам да ја замислам“, изјавила Аниса.

„Еден ден ми беше досадно и решив да прегледам стара снимка од Дизниленд и забележав дека имам видео од 2019 година на кое се гледа Нејтан. Јасно се сеќавам дека бев целосно шокирана кога сфатив кој е во улогата на кочијаш на снимката! Гледањето ја парадата отсекогаш ми беше омилена активност во Дизниленд, а наоѓањето на ова видео го прави непроценливо“.
„Секогаш им мавтам на изведувачите, но фактот што ме забележа во толку голема толпа ме направи да се чувствувам посебно. Тоа е мојот омилен спомен од Дизниленд. Му го покажав на Нејтан и тој беше многу изненаден. Кога го прашав зошто ја накривил шапката таа вечер и ме поздрави ми рече дека нешто во мене му го привлекло вниманието“.
„Тој е убеден дека едноставно ни е судено. Љубовта има смешен начин да те најде кога најмалку очекуваш”, рекла Аниса.


Минатиот месец таа ја објави нивната бајка на TikTok, каде видеото собра повеќе од 277.000 прегледи, а фановите не можат да се наситат од нивната романтична приказна.
Аниса била воодушевена од љубезноста на луѓето: „Мислев дека ова видео ќе допре само до неколку стотици луѓе, па беше голем шок кога толку многу луѓе ја видоа нашата приказна“.

@anyssatano 100% #whatdreamsaremadeof ✨ @nathan.hatton1 @disneyparks ♬ BRENT MORGAN What Dreams Are Made Of – Brent Morgan


Фото: Принтскрин/TikTok

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 19.05.2024 година во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Организирајте убаво дружење, дружете се со пријателите, опуштете се и пред се одморете. …