Tag Archives: инстаграм

(ФОТО) Хурем ја покажала втората ќерка!

Актерката Меријам Узерли, кај нас позната по улогата на султанијата Хурем во серијата „Сулејман Величествениот“, во јануари годинава го роди своето второ дете – ќерката Лили Кои, а сега ја сподели и првата фотографија од оваа девојче. Меријам објави фотографија на Инстаграм, на која ја следат повеќе од 6,5 милиони …

Повеќе »

(ВИДЕО) Палавото кутре извршило нужда во домот па со реакцијата кога „бил фатен“ го воодушевил интернет

Кучето Бинки станало вирална sвезда поради неговата непроценлива реакција. Имено, ова непослушно куче извршило голема нужда на средината на подот во собата. Кога сопственикот дознал што се случило, го соочил со проблемот. „Еј, кој го стори ова?“, извикал сопственикот, на што Бинки се „замрзнал“. Само што тргнал кон друга просторија, …

Повеќе »

(ФОТО) Принцот Вилијам на емотивен начин се прости од својот дедо, принцот Филип: „Дедо ми беше исклучителен човек и дел од извонредна генерација!“

По тивката болка која ја чувствуваше во себе принцот Вилијам од својот дедо, принцот Филип,се прости, на нивината официјална страна на Инстаграм. „Векот на животот на мојот дедо беше дефиниран од службата – кон неговата земја и Комонвелтот, кон неговата сопруга и кралицата и кон нашето семејство.   View this …

Повеќе »

(ВИДЕО) ФИТ БАБА: 81. годишна не пропушта ниту еден фитнес предизвик – станала сензација

АКО неодамна сте поминале извесно време на TikTok, веројатно сте ја виделе Ерика Ришко на вашиот „фид“. 81-годишната жена себеси се опишува како „наркоман за фитнес“ и станала популарна на „ТикТок“ со нејзините видеа во кои изведува различни предизвици за фитнес. Од објавувањето на првото видео на TikTok во април …

Повеќе »

(ФОТО) Разголените фотки на Ким Кардашијан се „жешки како лава“

Најпознатата старлета на светот, Ким Кардашијан, објави две стари фотографии на Инстаграм и со својот изглед воодушеви милиони следбеници. Имено, додека сите медиуми зујат за фактот дека Ким официјално поднесе барање за развод од американскиот рапер Канје Вест, Ким никогаш не престана да ги почестува своите следбеници со голи фотографии …

Повеќе »

(ФОТО) За два дена фотографијата на славната пејачка станала трета најлајкувана во историјата на Инстаграм: Кои се другите 9. кои освоиле најмногу симпатии?

Пејачката Били Ејлиш ги изненадила обожавателите со драстична промена на имиџот. Нејзината препознатлива комбинација на црна и зелена коса ја заменила со платинесто руса. Таа на Инстаграм се пофалила со трансформацијата, а за само 24 часа, фотографијата се најде меѓу 10-те најлајкувани објави на Инстаграм досега. Во моментот на пишувањето, …

Повеќе »

(ФОТО) Никој не го очекувал ова од него: Џон Траволта споделил емотивна фотографија на синот Бен која ги расплакала следбениците!

Осум месеци по смртта на неговата сопруга, Џон Траволта објавил слика на неговиот насмеан син Бен. Џон Траволта (67) конечно има добри вести! Сопругата на актерот Кели Престон почина пред осум месеци, и оттогаш тој се повлече во куќата со своите деца.Џон и Кели имаа еден од најсилните и најдобрите …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Васил Гарванлиев: „Бугарскиот пасош го имам 20. години – така реши фамилијата барајќи безбедност и иднина за нас! – Пред вас стојам без глума, со моето срце во ваши раце“

Васил Гарванлиев кој ќе не претставува на „Песна на Евровизија“ во Ротердам, Холандија наиде на многу проблеми по објавувањето на видеото каде многумина видоа бугарско знаме. По реакциите на јавноста видеото беше повторно монтирано, но евровизиските фанови масовно го шират при својата рецензија за пријавените песни, за што пишувавме вчера, …

Повеќе »

(ФОТО) Короната не ја одмина ниту Тамара Тодевска:„Ајде нека е честито…Не сум добро имам симптоми…“

Пред нецели две недели Тамара и Тијана имаа концерт на една интернет платформа кој помина одлично, а со денешната објава ги исплаши своите фанови. Имено денес нашата позната пејачка Тамара Тодевска на својот Инстаграм – профил објави дека е позитивна на ковид – 19. На објавата таа го прикажа и …

Повеќе »