Tag Archives: дизниленд

(ВИДЕО) Брус Вилис со семејството уживал во Дизниленд, видеото ги воодушевило фановите

Ѕвездата на ХОЛИВУД, Брус Вилис, уживал во Дизниленд со своето семејство. Неговата сопруга Ема Хеминг Вилис објави видео од забавниот парк, на кое се гледа како Брус се забавува со децата на возењето Splash Mountain. Тој седел со својата 11-годишна ќерка Мејбел и се смеел. „Ова семејство дефинитивно ќе се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојка и момче се запросиле во исто време, видеото стана хит на Инстаграм

За многумина ДИЗНИЛЕНД е идеалното место за запросување девојка или момче, но еден пар се нашол во прилично уникатна ситуација. Имено, во видео кое деновиве кружи на Инстаграм, една девојка решила да го запроси своето момче, но не знаела дека тој има идентичен план. Девојката клекнала пред момчето и го …

Повеќе »

(ВИДЕО) НА ИЗМАМА ВНЕЛЕ ДЕТЕ ВО ДИЗНИЛЕНД ЗА ДА НЕ ПЛАЌАТ БИЛЕТ: Видеото ги освои мрежите! Родителите ги РАСПНУВААТ во коментарите! ОВА Е СРАМОТА!

На социјалната мрежа TikTok се појави видео со околу 12 милиони прегледи, кое ги налутило корисниците. Видеото прикажува необичен настан од Дизниленд. Видеото е објавено на профилот под корисничкото име @myfrienditsmebarbie. На видеото се гледа како родителите откако донеле дете кое изгледа како да има пет години во забавниот парк, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Маж запросувал девојка во Дизниленд, луѓето се згрозиле од тоа што вработениот таму го направил

ЕДЕН маж решил да ја запроси девојката во Дизниленд, но магичен момент го уништил еден од вработените во забавниот парк… На видеото објавено на Редит се гледа како маж клекнува на подигната платформа пред замокот на Заспаната убавица, земајќи прстен и е подготвен да запроси, кога бил прекинат од вработен …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сегашниот дечко го снимила на телефон пред официјално да се запознаат: Им било судено!

Оваа приказна може слободно да се спореди со романси од бајките, но она што ја прави уште подобра е фактот дека тоа е вистински живот. Обожавателката на Дизниленд, Аниса Мартинез (22) од Калифорнија, САД, го запознала своето сегашно момче Нејтан Хатон (28) преку Инстаграм во 2020. година, кога тој и …

Повеќе »

Погледнете ги победниците на четвртиот детски ликовен конкурс на Ладна

Заврши омилениот детски ликовен конкурс на Ладна, кој оваа година беше на тема  „Крај вода одмарам и цртам”. Натпреварувањето беше поделено во две категории, и тоа деца на возраст од 4 до 7 години и деца на возраст од 7 до 10 години. Како и секоја година, ликовниот конкурс е …

Повеќе »

(ФОТО) Детскиот ликовен конкурс на „Ладна“ ja однесе Марта во Дизниленд

Патувањето во Дизниленд е искуство кое ги активира сите сетила и ја буди фантазијата не само кај децата туку и кај возрасните. Фантастичните пејзажи, оние кои биле, велат дека не се забораваат, а забавата и возбудата која ја нуди паркот е нешто што вреди да се појде и да се …

Повеќе »