Tag Archives: љубов

Љубовен хороскоп за 2023 година: Лавовите ги чека страсно лето, Рибите се среќаваат со вистинската љубов!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Ракови, почетокот на годината ќе ви биде напорен, но од средината на март љубовта буквално ќе биде во воздух. Во принцип, ве очекува одлична сезона на поволни промени. Девица, …

Повеќе »

Овие хороскопски знаци се најлошите партнери и најчесто ја саботираат нивната врска

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… НЕКОИ луѓе се весели, со нежен карактер и прифатливи, што ги прави добри партнери, додека има луѓе кои се со прилично барања, комплицирани и себични. Нивното однесување често доведува …

Повеќе »

(ВИДЕО) Солзи на трибините: Зошто плачела девојката на селекторот на Саудиска Арабија? Причината е болна!

ЕРВЕ РЕНАР е селекторот на Саудиска Арабија кој го привлече вниманието на јавноста на Светското првенство во Катар, а вниманието на трибините го привлече и неговата девојка. Селекторот на Саудиска Арабија славеше историска победа над моќната Аргентина, со поддршка од својата партнерка Вивиен Дије, инаку вдовица на прославениот сенегалски селектор …

Повеќе »

Овие 5 хороскопски знаци ги очекуваат прекрасни моменти и голема среќа во декември – ќе се остварат судбоносни средби, нивните срца ќе бидат исполнети!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… 5 хороскопски знаци во декември 2022 година ги следи голема среќа! Откријте кој ќе биде во добро расположение, ќе напредува и ќе има многу љубов! Бик Бикот е еден …

Повеќе »

(ФОТО) Го одгледувала посинокот повеќе од 13 години, па се ОМАЖИЛА ЗА НЕГО: На таткото на момчето му е скршено срцето – „Ме изневери со син ми во соседната соба“

Необична приказна која ни доаѓа од Русија Многу жени се заљубуваат во помлади мажи и тоа веќе не е некоја посебна новина. Но, Марина Балмашева (37) од Русија отишла чекор понатаму и пред 2. години стапила во врска со Владимир (22), кој е 15. години помлад од неа, кој и …

Повеќе »

(ФОТО) Марија Савеска – инспиративната „Пепелашка“, поддржана во кампањата „Вложуваме во млади таленти“

Младата и талентирана Марија Савеска, која ја толкуваше главната улога во првата танцова инклузивна претстава на Балканот – „Пепелашка“, е втората инспиративна млада личност која е поддржана во рамки на кампањата за општествена одговорност „Вложуваме во млади таленти“, поддржана од Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија. Дваесетгодишната Марија Савеска која …

Повеќе »

Ова се најдобрите и најлошите љубовни партнери за Скорпиите

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… СКОРПИИТЕ се прилично пребирливи кога е во прашање изборот на партнер. Имаат силна личност, тврдоглави се и не се подготвени да се прилагодат на никого. Овие луѓе се страсни, …

Повеќе »

Овие хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… ИАКО се уште сме во 2022 година, многумина веќе со нетрпение ја очекуваат следната година со надеж дека ќе се остварат некои неостварени желби. Астролозите составија листа на хороскопски …

Повеќе »

(ВИДЕО) Средба по 54 години: Сестрата на сосема необичен начин го пронашла својот брат близнак, а нивната средба ги расплакала сите

Љубовта никогаш не престанала Морин Годвин била одвоена од својот брат Брејн како дете. Оттогаш изгубиле секаков контакт, но никогаш не заборавиле еден на друг. Тие упорно се барале на различни начини повеќе од половина век. Иако на моменти можеби изгубиле надеж, мислејќи дека никогаш повеќе нема да се видат, …

Повеќе »