Tag Archives: љубов

(ФОТО) УКРАИНА: Тунел на љубов и воени тајни: Каде води популарната пруга?

Тунелот на љубовта во источна Украина во близина на градот Клеван е дел од железничката пруга што води кон Оржив. Тунелот е долг околу три километри, а железничката пруга е наменета за товарен воз на патот до фабриката за преработка на дрво. View this post on Instagram 🥰😍💘 Close your …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кога ја нема мама можам и јас – Кога ќе видите како кучето го покрива бебето ќе останете без здив!

Љубовта помеѓу човекот и кучето одамна и многу пати е раскажана. Само кога ќе помислиме дека видовме сè на Интернет, се појавува ново видео кое не остава без зборови. Бебето спиело на стомакот и само во пелени, а покрај него, внимателно чувана од куче.Очигледно се загрижило дека на бебето ќе …

Повеќе »

(ФОТО) НЕ МОЖЕ БЕЗ МУЗИКА: Ѓоко Ѓорчев најави концерт во Скопје!

25. години кариера ги прослави со грандиозниот концерт во МОБ, а сега, бидејќи не може без музика, најави концерт на 4. март… Ѓоко Ѓорчев е една од легендите на македонската музика, но која е сеуште активна…Велиме музика бидејќи го знаеме како изведувач на бројни хит композиции кои често однесуваа и …

Повеќе »

(ФОТО) Фотографија која боли: „Кучето и јас во последните часови покрај мојата жена!“

Еден корисник на Редит на таа социјална мрежа споделил фотографија од, веројатно, последните моменти кои ќе ги мине со својата сопруга на која и нема спас – ракот се проширил на двете белодробни крила… Мажот со прекар „Mechaschmeck“ на Редит веќе со недели ја дели својата лична трагедија. Неговата сопруга …

Повеќе »

(ВИДЕО) СРЦЕТО ДА ВИ ПУКНЕ: Кучето е тешко болно а потоа девојчето почнало да помага!

Љубовта нема граници, а оваа, помеѓу девојчето и нејзиното куче, носи солзи, радосници на очите. Девојчето го испробало лекарскиот сет на своето куче, кое играло сериозен пациент и, како вистински лекар, покажало помош на своето куче,односно пациентот. Кучето смирено ги слуша советите на неговиот лекар, а симпатичното девојче дава се …

Повеќе »

(ФОТО) Вулканска венчавка – Вљубените Филипинци не дозволиле вулканот да им ја расипе свадбата

„Однесувањето“ на еден од најактивните вулкани на Филипините не ги спречил Чин Вафлор и Кат Баутиста Паломар да стапат во брак. Чадот и пепелта што ги фрла вулканот Таал не ги нарушил плановите на парот, па покрај опасноста тие го изговориле „судбоносното ДА“ и нивните свадбени фотографии беа навистина спектакуларни. …

Повеќе »

(ФОТО) Љубовта прави чуда: Антонио Милошоски, на пролет, очекува петта принова!

Другарите и другарките на Давид на шега велат „секое летенце, Милошоски добиваат детенце“. Пратеникот и поранешен министер за надворешни работи Антонио Милошоски (44) и неговата неколку години помлада сопруга Симона, наскоро очекуваат уште една принова во семејството. Во собраниските кулоари се прошири информацијата дека Милошоски пред празниците веќе почестил дел …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВО ЉУБОВТА Е СЕ’ ДОЗВОЛЕНО: Антониа Гиговска го излажа дечкото за да му приреди изненадување!

Не бадијала се вели дека во љубовта и војната е се’ дозволено, а се чини дека според тоа се однесува и нашата популарна пејачка Антониа Гиговска… Поп-пејачката Антониа Гиговска му купила авионска карта, на дечкото, Иван за во Рим, но и карта за да го гледа натпреварот Рома-Јувентус. Таа го …

Повеќе »

(ВИДЕО) Со часови го прегрнувала својот коњ кој полека тонел во жива кал а потоа дошол стар фармер!

Никол Грахам и нејзината ќерка сакале да поминат тивок ден со своите коњи, но лесниот галоп на блиската плажа се претворил во нешто што можело да има трагични последици. Мајката и ќерката не забележале дека се приближуваат кон делот од брегот каде има жива кал. Нивните коњи се заглавиле во …

Повеќе »