Tag Archives: парада

(ФОТО) Меган Маркл покажала како изгледа еден месец по породувањето

Меган Маркл сигурно била една од најголемите ѕвезди на свечената поворка која, како и секоја година, е организирана во чест на роденденот на кралицата Елизабета II. Војвотката од Сасекс се појавила првпат во јавност откако пред еден месец го родила и позирала со синчето Арчи. Малечкиот Арчи се родил на …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Струмички карневал:Дефиле на младост, убавина и добра енергија!

Како и секоја година така и оваа, Струмичкиот карневал помина во одлична, безбедна и карневалска атмосфера. На карневалот присуствуваа претставници од многу познати карневали во светот кои уживаа во дефилето… Билјана и Кирил Ахтаров беа прогласени за крал и кралица на карневалот. А кога станува збор за маските…ги имаше секакви, …

Повеќе »