(ВИДЕО+ФОТО) Малиот забавувач не запира: Сите лудории на принцот Луис на првата парада во чест на неговиот дедо

Роденденската кралска воена парада Trooping the Colour, во која учествуваат полкови на британската армија, а традиционално се одржува од седумнаесеттиот век, годинава во Св. Џејмс првпат се одржа во чест на монархот Чарлс III. кој беше крунисан за владетел во мај. Пред илјадници достоинственици продефилираа пешадиски, артилериски, артилериски и воени чети, облечени во свечени униформи, а посебна атракција беше летот на акробатската трупа на британските воздухопловни сили.

Членовите на британското кралско семејство, предводени од Чарлс Трети и неговата сопруга кралицата Камила, ја следеа парадата од балконот на Бакингемската палата, придружувани од принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт и нивните деца принцовите Џорџ и Луис и принцезата Шарлот.


View this post on Instagram

A post shared by People Magazine (@people)


Сите погледи, како и минатата година, беа вперени кон 5-годишниот Луис, кој минатата година направи свое шоу на церемонијата со која започна повеќедневното одбележување на платинестиот јубилеј на неговата прабаба, кралицата Елизабета Втора. И повторно не им остана должен на љубопитните.
Сè уште во пајтонот во кој беше облечен во црвени шорцеви, сина јакна со кошула и црвена вратоврска, кратко се провози од Бакингемската палата до Св. Џејмс правејќи гримаси и фаци, реагирајќи на непријатниот мирис на коњски измет, а кога веќе не издржа, конечно реши да го затне носот и да дише низ устата.

This image has an empty alt attribute; its file name is princ-luis.jpg

This image has an empty alt attribute; its file name is princ-luis-2.jpg

Откако излегол од пајтонот, се упатил напред за што поскоро да се оддалечи од мирисот кој го нервирал, па неговиот татко, принцот Вилијам, кој ги пречекал децата, морал да го смири, а на балконот на Бакингемската палата ги поздравуваше војниците, исто како да е врховен командант, додека брат му и сестра му, како што доликува, мафтаа кон поворката и насобраната толпа.
Минатогодишниот мал забавувач, да потсетиме, на првата протоколарна должност му беше досадно до смрт, правеше гримаси, лудуваше, си ги покриваше ушите, го чепкаше носот и врескаше, додека мајка му се обидуваше да го смири со насмевка на лицето. Но, таа не успеа во тоа, бидејќи за малиот принц Луис, целата таа врева сепак беше предолга и преголема обврска.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Што не советуваат ѕвездите за утре, 23.05.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Нема пречки на професионалниот пат на Овенот овој четврток. Постои можност да се …