Tag Archives: принц луис

(ФОТО) Вилијам и Кејт го земале децата, се спакувале и заминале од кралската палата: Еве каде ќе престојуваат до понатаму!

Омилена летна дестинација на идниот крал и неговата сопруга… Принцот Вилијам и војвотката Кејт Мидлтон ги спакувале своите куфери и ги однеле своите три деца во нивната вообичаена дестинација за одмор – Островот Сили на југозападниот брег на Корнвол. View this post on Instagram The Duke and Duchess of Cambridge …

Повеќе »

(ФОТО) Принцот Луис го прославил вториот роденден: Мама, Кејт Мидлтон го сликала славеникот!

Најмалото дете на принцот Вилијам и војвотката Кејт Мидлтон го прослави својот втор роденден. На слаткиот принц Луис, мама му подготви специјално изненадување, иако годинашната прослава е во тесниот круг на семејството поради мерките за заштита од вирусот корона… Најновите фотографии на двегодишниот принц Луис го обиколија светот. Симпатичниот најмлад …

Повеќе »

(ФОТО) Принцот Џорџ денеска го слави 6. роденден: Кејт Мидлтон повторно поделила емотивни фотки!

Британскиот принц Џорџ денеска го слави 6. роденден, а мама Кејт на нивниот официјален профил на Инстаграм поставила неколку интересни фотографии, но кои ја отсликуваат вистинската состојба на принцот… Вистинска во смисла дека објавила фотки на кои се гледа дека на принцот Џорџ му се менуваат запчињата… „Среќен роденден принц …

Повеќе »

(ФОТО) КАКО СИОТ НОРМАЛЕН СВЕТ: Меган го прошетала Арчи, а Кејт децата ги хранела со сендвичи – Во вакво издание сеуште не сте ги виделе!

Двете кралски снаи уживале во пикникот со децата… Двете јатрви, војвотките Кејт и Меган вчера со децата минале ден во природа. Војвотката од Сасекс првпат во јавност го извела двомесечниот син Арчи, на хуманитарен натпревар во поло. Неа и се придружила и војвотката од Кембриџ со своите деца. Кејт и …

Повеќе »

(ФОТО) Најмладиот член на кралското семејство воодушевил – а еве и зошто!

На службените профили на кралското смеејство се појавиле нови фотографии од принцот Вилијам и Кејт Мидлтон со децата. Целото семејство денот го минало на изложбата на цвеќе во организација на Кралското друштво за хортикултура, на која Кејт Мидлтон и ја отворило својата бавча. Принцот Џорџ, принцезата Шарлота и принцот Луис …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон и принцот Вилијам позирале со децата за најслатките божиќни честитки

Тројцата најмлади членови на петчленото семејство го привлекуваат вниманието на преслатката фотографија. Имено, Кенсингтонската палата објавила фотографија од принцот Вилијам и Кејт Мидлтон и нивните три деца, принцевите Џорџ и луис и принцезата Шарлот, а која е всушност божиќна честитка на славното семејство. Фотографиите настанале есента на кралскиот имот во …

Повеќе »

(ФОТО) Ова сигурно не го знаевте: Зошто принцот Вилијам и Кејт Мидлтон немаат старателство над своите деца?

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се горди родители на три деца – принцот Џорџ, принцезата Шарлот и принцот Луис, но тие всушност немаат легитимно старателство над нив, благодарение на правилото кое постои веќе 300 години. „Монархот (кралицата Елизабета) има законско старателство над своите малолетните внуци”, изјави историчарот Марлен Коениг за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Повторно го украла шоуто: Шарлот блеснала на крштевката на малечкиот Луис!

Позната по својата самодоверба и ведра природа, слатката принцеза Шарлот не разочарала ниту во понеделникот на крштевањето на нејзиниот помлад брат, принцот Луис. На влезот во капелата „St James’s Palace“, кралското семејство го дочекал архиепископот од Кентенбери, Џастин Велби. Поспаниот крштеник, принцот Луис мајка му го носела во рацете додека …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Принцот Луис има шест кумови: Хари не е меѓу нив!

Кумови се пријателите на Вилијам – Николас ван Кутсем, Хари Оубри – Флечер, сопственикот на ноќен локал Гај Пели, Роберт Картер, Луси Мидлтон (роднина на Кејт) и Лејди Лора Мид The Duke and Duchess of Cambridge, Prince George, Princess Charlotte, and The Duke and Duchess of Sussex arrive for the …

Повеќе »