(ВИДЕО) Поради гестот на Путин цела Русија е во СОЛЗИ: Сите виделе што направил!

Во Москва вчера се одржа спектакуларна воена парада за Денот на победата.
Како што осамна дождливата недела над главниот град на Русија, на ветераните и учесниците во Втората светска војна им беа дадени ќебиња и мантили во пресрет на парадата.
Еден од ветераните на почесната трибина накиснувал, а Владимир Путин не сакал да му дозволи на старецот да настине, па направил необичен гест што може да го видите на видеото подолу.


Фото: Принтскрин/Youtube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес роденден прославува нашиот познат оперски пејач Благој Нацоски

Благој Нацоски е роден на 18 мај 1979 година во Скопје. Тој е познат македонски …