Tag Archives: владимир путин

(ФОТО) КОНТРОВЕРЗЕН УМЕТНИК – Театар во Италија го откажал настапот на балетан бидејќи имал тетоважи на Путин

Раководството на театарот „Арчимболди“ во Милано го откажал настапот на балетанецот Сергеј Полунин, кој има три тетоважи на рускиот претседател Владимир Путин. Тој требало да настапи во овој театар на 28. и 29. јануари, а на веб-страницата на театарот објавија дека решиле да ја откажат неговата изведба на балетот по …

Повеќе »

СО КОГО ЌЕ ПРОСЛАВУВА? Путин го слави својот 70-ти роденден, московскиот патријарх ги замолил сите да се молат за неговото здравје

Претседателот на Русија Владимир Путин денеска ќе го прослави својот 70-ти роденден. За разлика од претходните години кога роденденот го прославуваше ширум Русија, овојпат неговиот роденден ќе остане во сенка на руската инвазија на Украина. По повод роденденот на рускиот претседател говорел и московскиот патријарх Кирил кој ги повикал сите …

Повеќе »

Како кралицата „му спуштила“ на Путин во 2003. година, откако тој задоцнил 14. минути на состанокот

ПО смртта на кралицата Елизабета, луѓето ширум светот се сеќаваат на моменти од нејзиниот живот. Меѓу другите, многумина се сеќаваа на средбата на кралицата со Владимир Путин во 2003. година. Рускиот претседател на таа средба доцнел 14. минути. Според поранешниот британски министер за внатрешни работи Дејвид Бланкет, кралицата не била …

Повеќе »

(ФОТО) „Светот не ја знае вистината“: Стивен Сигал, наводно, снима документарен филм за војната во Донбас

СТИВЕН СИГАЛ снима документарен филм за војната во Донбас, напиша на Телеграм лидерот на сепаратистите во Доњецк, Денис Пушилин. Steven Seagal met Denis Pushilin, head of the Russian proxy separatists in Donetsk, eastern Ukraine. Pushilin says Steven is making a documentary about the war in the Donbas. “The world doesn’t …

Повеќе »

(ВИДЕО) Што не е во ред со Путин? Снимката од последниот говор открива многу нешта!

Појавувањето на рускиот претседател Владимир Путин на неодамнешниот економски форум во Санкт Петербург крена прашина и покрена прашања за неговото здравје. Имено, сите забележале дека Путин едвај одржува рамнотежа додека стоел на говорницата. Се чинело дека страдал од неконтролирани грчеви додека им држел едночасовен говор на своите партнери. Прашањето за …

Повеќе »

(ФОТО) Путин бесен, љубовницата повторно трудна?

Рускиот претседател Владимир Путин наводно бил шокиран кога открил дека неговата љубовница е повторно бремена, објавено е вчера во Москва, пренесува The Sun. Путин, кој во октомври ќе наполни 70. години, наводно веќе има најмалку два сина со поранешната олимписка ритмичка гимнастичарка Алина Кабаева (38). Но, тој не планирал повеќе …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Името на Алина, на Путин, исчезнало од страницата на империјата со која владее, откриена е нејзината плата!

ОТКАКО Америка неодамна ги санкционираше ќерките на Путин и семејството на Сергеј Лавров, поранешната гимнастичарка Алина Кабаева (38) ги избришала сите нејзини податоци од веб-страницата на Националната медиумска групација (NMG) поради страв од санкции од Западот. Со години се шпекулираше дека Алина е љубовница на рускиот претседател Владимир Путин (69), …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете: Објавена архивска снимка од Џорџ Буш и Владимир Путин како танцуваат

Ова е снимка за која поранешниот американски претседател Џорџ Буш можеби се надеваше дека ќе остане во архивата. На неа се гледа како танцува на руска народна песна со Владимир Путин во позадина. Се случило во Сочи во 2008 година, но неодамна беше објавено од Кремљ по повод 20-тата година …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се шири стара снимка: Путин седи во публиката, а Зеленски се шегува на негова сметка!

На Твитер се појави видео на кое Владимир Путин седи во публиката, а Владимир Зеленски стои на сцената и се шегува на негова сметка. Видеото кое е направено на почетокот на 2000-тите деновиве изгледа сосема нереално, а руската новинарка Слава Маламуд на Твитер објасни што точно се случува на него. …

Повеќе »