Tag Archives: кралица камила

(ФОТО) Пресвртница на принцезата од Велс на роденденската прослава на кралот Чарлс: Кралското семејство пристигна на прославата „Troopig the Colors“

Овој настан го одбележува роденденот на монархот повеќе од 260 години Кралицата Камила и Кејт Мидлтон, заедно со принцовите Џорџ, Луис и принцезата Шарлот му се придружија на кралот за неговиот прв роденден како монарх. Принцезата од Велс изгледаше блескаво во смарагдно зелено од глава до пети додека таа и …

Повеќе »

(ФОТО) Има ли нешто што оваа жена не може да направи? Беше најомразената ЉУБОВНИЦА во Англија, стана КРАЛИЦА, а на крунисувањето го поканила бившиот

Пријателски бивши? Можно е! Поранешниот сопруг на кралицата Камила, Ендрју Паркер Боулс вчера бил меѓу гостите на крунисувањето на неговата поранешна сопруга Камила и нејзиниот сопруг, кралот Чарлс. Неговото присуство е изненадување, со оглед на турбулентната историја на оваа поранешна двојка. Но, се чини дека во кралското семејство се е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кралот и кралицата мавтаа од балконот на Бакингемската палата, еве кој стоеше до нив

НОВО Крунисаниот британски крал Чарлс III. и кралицата Камила им мавнаа на толпата од балконот на Бакингемската палата, продолжувајќи ја традицијата од крунисувањето на Едвард VII. во 1902 година. Водејќи го кралското семејство на балконот на Бакингемската палата за прв пат, Чарлс III. со круна на главата, како и кралицата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕСПРЕТЕН ПОТЕГ – Кралот Чарлс исмеан за реакцијата на претставувањето на евровизиската сцена: „Имаше само една проста задача“

Кралот Чарлс и кралицата во средата беа во Ливерпул за да ја откријат сцената за овогодинешниот Избор за песна на Евровизија, но нивната непријатна реакција набрзо стана предмет на потсмев на социјалните мрежи. View this post on Instagram A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision) Чарлс и Камила добиле …

Повеќе »