Tag Archives: крал чарлс

(ФОТО) Пресвртница на принцезата од Велс на роденденската прослава на кралот Чарлс: Кралското семејство пристигна на прославата „Troopig the Colors“

Овој настан го одбележува роденденот на монархот повеќе од 260 години Кралицата Камила и Кејт Мидлтон, заедно со принцовите Џорџ, Луис и принцезата Шарлот му се придружија на кралот за неговиот прв роденден како монарх. Принцезата од Велс изгледаше блескаво во смарагдно зелено од глава до пети додека таа и …

Повеќе »

(ФОТО) Подарок кој може да промени се: Ќерката на принцот Хари добила специјално изненадување од кралот Чарлс

Подарокот што ќе го добие принцезата може да значи помирување меѓу Хари и кралот Чарлс. Ќерката на принцот Хари и Меган Маркл, Лилибет Дијана го прослави својот втор роденден, а по тој повод кралот Чарлс решил да и подари посебен подарок. Иако првиот роденден на своето најмало дете го прославија …

Повеќе »

(ФОТО) Кралот Чарлс ја објави првата фотографија со своите наследници по крунисувањето

БРИТАНСКИОТ крал го одбележа крунисувањето објавувајќи нова фотографија со двајцата наследници, престолонаследникот Вилијам и неговиот син, принцот Џорџ. Фотографијата е направена во собата на тронот на Бакингемската палата на денот кога тој беше крунисан. Кралот седи во центарот на еден од троновите од 1902 година направени за идниот крал Џорџ …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кралот Чарлс танцувал пред 20.000 луѓе па сите ги потсетил на овој вирален момент

СИНОЌА во замокот Виндзор се одржа концерт во чест на крунисувањето на кралот Чарлс, на кој настапија бројни ѕвезди. Андреа Бочели, Take That, Кети Пери и Лајонел Ричи се само дел од музичарите кои пееја на концертот пред многубројната публика, меѓу кои и членовите на кралското семејство. View this post …

Повеќе »

(ВИДЕО) Читач од усни: Ова се трите зборови што Чарлс му ги кажал на Вилијам за време на церемонијата

КРАЛОТ ЧАРЛС и принцот Вилијам споделија емотивен момент за време на церемонијата на крунисување кога Вилијам му вети верност на монархот на свечена церемонија. „Јас, Вилијам, принцот од Велс, ви се колнам на мојата верност, вера и вистина да ви ги дадам како ваш главен човек на животот и телото. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „ШТО СЕ СЛУЧУВА СО НЕГО?“ – Фотографија од отечените прсти на кралот Чарлс предизвика загриженост за неговото здравје

Фотографијата од прстите на кралот Чарлс III, која е направена за време на неговото крунисување, предизвика многу корисници на социјалните мрежи да се загрижат за неговото здравје. „Болен човек не може да води народ“, „Што му се случува?“, „Здравјето очигледно му се влоши“, „Загрижен сум за него“, се дел од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кралот и кралицата мавтаа од балконот на Бакингемската палата, еве кој стоеше до нив

НОВО Крунисаниот британски крал Чарлс III. и кралицата Камила им мавнаа на толпата од балконот на Бакингемската палата, продолжувајќи ја традицијата од крунисувањето на Едвард VII. во 1902 година. Водејќи го кралското семејство на балконот на Бакингемската палата за прв пат, Чарлс III. со круна на главата, како и кралицата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Принцот Хари од третиот ред го следел емотивниот момент меѓу брат му и татко му на крунисувањето

ПРИНЦОТ ВИЛИЈАМ и неговиот татко, кралот Чарлс, споделија емотивен момент за време на денешното крунисување, додека принцот Хари гледа од своето столче во Вестминстерската опатија. Принцот од Велс на церемонијата му ветил лојалност на монархот. „Јас, Вилијам, принцот од Велс, ви се заколнувам на мојата верност, вера и вистина што …

Повеќе »

(ФОТО) Принцот Џорџ не успеал да остане сериозен иако имаше важна улога на крунисувањето на неговиот дедо

ДЕВЕТГОДИШНИОТ принц Џорџ имаше важна улога на крунисувањето на неговиот дедо, но сепак не успеал да ја одржи сериозноста во текот на целиот период. Принцот Џорџ пристигна во Вестминстерската опатија со својот дедо, на кого му бил паж, што го прави најмладиот иден крал со официјална улога на церемонијата на …

Повеќе »