(ВИДЕО) Читач од усни: Ова се трите зборови што Чарлс му ги кажал на Вилијам за време на церемонијата

КРАЛОТ ЧАРЛС и принцот Вилијам споделија емотивен момент за време на церемонијата на крунисување кога Вилијам му вети верност на монархот на свечена церемонија.
„Јас, Вилијам, принцот од Велс, ви се колнам на мојата верност, вера и вистина да ви ги дадам како ваш главен човек на животот и телото. Затоа помогни ми Боже“, рекол тој, а потоа станал и го бакнал својот татко во образ.

Читач на усни за „Express“ открил што му рекол Чарлс на Вилијам за време на емотивниот момент за двајцата и тврди дека кралот му рекол три збора на својот син: „Ти благодарам, Вилијам“.


Кралот бил совладан од емоции
Експертот за говор на телото Дарен Стентон објаснил дека верувал дека кралот бил совладан од емоции во тоа време.
„Кога Чарлс го погледна Вилијам, можеше да се види дека станува емотивен. Исто така, можеше да се види како неговите образи почнаа да поцрвенуваат, што укажува на емотивна промена“, рекол тој.

This image has an empty alt attribute; its file name is vilijam-i-carls-1-1.jpg

„Овој момент очигледно му значеше многу, неговиот говор на телото сугерира дека бил совладан со чувство на огромна гордост“, нагласил тој, објаснувајќи дека токму поради тоа Чарлс изгледал толку сериозно за време на заклетвата на Вилијам.

Хари ги гледал од третиот ред

This image has an empty alt attribute; its file name is hari.jpg
Да потсетиме дека принцот Хари од третиот ред го гледал емотивниот момент меѓу Чарлс и Вилијам, а експерт за говор на телото тврди дека Хари ја подигнал главата за да го гледа тој дел од церемонијата.


Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Со панел дискусија ќе се одбележи Денот на ретки болести 2024

Националната алијанса за ретки болести на Македонија – НАРБМ Ве кани на панел дискусија со …