Tag Archives: значење

12 малку познати КАРМИЧКИ ЗАКОНИ кои ќе ви го променат животот

Овој закон на причина и последица не е казна, туку е тука заради учење Што е карма? Карма е санскрит збор за акција. Ова е еквивалентно на Њутновиот закон дека „секоеја акција мора да има реакција“. Кога размислуваме, зборуваме или дејствуваме, покренуваме сила која соодветно ќе реагира. Оваа сила на …

Повеќе »

НЕЖЕН, ГРУБ, НЕВЕШТ: Откријте каков е вашиот партнер врз основа на тоа како се БАКНУВА!

Бакнувањето е чин кој треба да претставува уживање, буди страст, желба да се оди чекор понатаму. Врз основа на тоа како вашиот партнер се бакнува, можете да откриете многу за неговата личност. Со танго јазик Ако има поголема самодоверба и дрскост, веројатно прв ќе почне да си игра со јазикот. …

Повеќе »

Што значи SPF бројот на кремот за сончање? Многумина прават голема грешка која влијае на ЗДРАВЈЕТО НА КОЖАТА!

Кремот за сончање е неопходен за заштита на кожата од штетните сончеви зраци… Етикетата на производот за заштита од сонце мора да содржи голем број на фактори за заштита од сонце (SPF) за да го означи нивото на заштита од УВБ зраците и да покаже дали го поминал тестот со …

Повеќе »

ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ – Зголемен CRP во крвта, може да укаже на неколку РИЗИЧНИ болести

Зголемениот CRP или Ц-реактивен протеин во крвта на возрасен може да укаже на различни воспалителни состојби, од инфекција до артритис. CRP е супстанца позната како биомаркер, која ја произведува црниот дроб како одговор на воспаление во телото. Нивоата на CRP се сметаат за високи ако се над 10 милиграми на …

Повеќе »

ТЕСТ НА ЛИЧНОСТ: Во оптичката илузија се кријат 5. различни слики, онаа што прва ќе ја видите ја открива вашата НАЈГОЛЕМА СЛАБОСТ!

Сликата што прво ќе ја видите во оваа неверојатна оптичка илузија ја открива вашата најголема слабост како партнер. Гледачите треба да видат мирно лице во уметничкото дело, личност што бере овошје, мајка и дете, птици што летаат и човечко лице. Оние кои гледаат мирно лице во илузија обично размислуваат два …

Повеќе »

Што значи кога го сонувате поранешниот партнер: Едно значење е ПРЕДУПРЕДУВАЧКО – важна ПОРАКА е на пат до вас

Не постои личност на која не и се случило да сонува за поранешен партнер или ситуација низ која сте поминале со таа личност барем еднаш во животот. Не е пријатна ситуација, особено ако имате друг емотивен партнер покрај вас, но не паничете, тоа е нормална работа. Еве неколку можни значења …

Повеќе »

ЗАТЕМНУВАЊЕ НА МЕСЕЧИНАТА ВО СКОРПИЈА, 16.05.2022: Не очекуваат МНОГУ ПРЕСВРТИ, а овие 4. ЗНАЦИ најмногу ќе ги погоди!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Што значи претстојното затемнување на Месечината за овие 4. хороскопски знаци Барем еднаш месечно, полната месечина го засилува интензитетот на моментот, правејќи нè да се чувствуваме поврзани со себе …

Повеќе »

Што гледате на сликата? ПСИХОЛОШКИОТ ТЕСТ НА РОРШАХ открива како размислувате, како и вашата ПСИХОЛОШКА СОСТОЈБА!

Оваа слика, како и голем број други, е направена од Херман Роршах. Тој беше познат швајцарски психијатар и психоаналитичар, креатор на еден од најпознатите тестови за дијагностицирање на личноста, кој го носи неговото име – тестот Роршах. Добро погледнете ја сликата и прочитајте што значи тоа што го видовте. pic.twitter.com/qrgD9kkCRa …

Повеќе »

Што начинот на кој СЕ БАКНУВАТЕ кажува ЗА ВАС?

Бакнувањето во нашето тело ослободува хемикалии кои прават да се чувствуваме удобно и убаво, вели Такиша Роланд-Џенкинс, професионален консултант во клиниката Between Us. Меѓутоа, во оние ситуации кога после долго време ќе сретнете некого на улица и таа личност веднаш ќе почне да ве бакнува во знак на поздрав, можеби …

Повеќе »