(ВИДЕО+ФОТО) Принцот Хари од третиот ред го следел емотивниот момент меѓу брат му и татко му на крунисувањето

ПРИНЦОТ ВИЛИЈАМ и неговиот татко, кралот Чарлс, споделија емотивен момент за време на денешното крунисување, додека принцот Хари гледа од своето столче во Вестминстерската опатија.

Принцот од Велс на церемонијата му ветил лојалност на монархот. „Јас, Вилијам, принцот од Велс, ви се заколнувам на мојата верност, вера и вистина што ќе ви ги дадам, како ваш главен човек на животот и телото. Затоа Бог да ми помогне“, рекол тој. Потоа станал, ја допрел круната и го бакнал својот татко во образот.Се чини дека монархот рекол „благодарам Вилијам“ додека накратко оствариле контакт со очите пред повеќе од 2.000 луѓе. Експертот за говор на телото Џуди Џејмс за Mirror изјавила дека изгледа дека Вилијам и Чарлс склучиле договор да го избегнат контактот со очите за Чарлс да не биде преплавен со емоции.

This image has an empty alt attribute; its file name is vilijam-i-carls.jpg


Хари во третиот ред

This image has an empty alt attribute; its file name is hari.jpg
„Емотивен говор на телото меѓу Чарлс и Вилијам. Изгледа се согласија да избегнуваат премногу контакт со очите за време на церемонијата за Чарлс да не биде обземен од емоции. Имаше краток поглед додека Вилијам му ја врзуваше наметката, а потоа Вилијам го тргна погледот.Тој краток поглед беше полн со топлина и благодарност од Чарлс кон неговиот син. Хари изгледаше како да ја крена главата за да го гледа овој дел од церемонијата“, рекла Џуди. Хари седеше во третиот ред на церемонијата, два реда зад неговиот брат Вилијам.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МАКЕДОНЕЦОТ ВИКТОР НАСТЕСКИ ОСТАНА БЕЗ РАБОТА НА БРОДСКА КОМПАНИЈА ПОРАДИ ПАСОШОТ!

Штетите од хаосот со личните исправи на македонските државјани, предизвикани од предавството на марионетската влада …