Tag Archives: верност

(ВИДЕО) Куче тешело уличен свирач кому никој не сакал да му даде ниту паричка – глетката е емотивна!

Пред неколку дена Вара Рику гледал низ прозорецот на својот дом во Колумбија кога забележал нешто што го привлече неговото внимание. Таму, на сообраќајна раскрсница, уличен изведувач пеел песни во надеж дека ќе добие пари за возврат, но за жал немал среќа. Никој не сакал да му даде пара. Човекот …

Повеќе »

На кој партнер можете да му верувате, а со кога мора да сте цело време внимателни: Бикот – верен до гроб, Близнаците секогаш во искушение!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Терезиите се стабилни, па затоа обично не одат во измами. Од друга страна, таа сака да флертува, па може (дури и ненамерно) да се вовлече во ситуација кога флертувањето …

Повеќе »

(ФОТО) ПОДГОТВЕН ДА ЖРТВУВА СЕ ПОРАДИ НЕА – Чак Норис ја напуштил глумата за да ја негува болната сопруга

Секој од нас сака да има посветен и сигурен партнер кој секогаш ќе биде тука за нас и во добро и во лошо време. Во тешки животни ситуации, луѓето го покажуваат своето вистинско лице. Американскиот актер Чак Норис е пример за лојален сопруг полн со љубов. Тој не само што …

Повеќе »

Формулата „среќни до крајот на животот“ се сведува на осум ставки

Последниве години се’ повеќе се зборува дека моногамијата не е природна. Една девојка на веб-страницата Elephant journal објаснила зошто моногамијата и е важна и како да се постигне. „Целосно го почитувам изборот на луѓето да имаат односи без ограничувања на типична, традиционална моногамија. И многу ги ценам оние кои избираат …

Повеќе »

Рибите измамуваат поради само една причина, но така што – БАШ БОЛИ!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Во астрологијата, се верува дека некои хороскопски знаци се поверни од другите, додека други измамуваат без да трепнат. Астролозите велат дека тајната е во знакот во кој Месечината и …

Повеќе »

НАЈЛОЈАЛЕН ЗНАК: Не изневерува, но и не простува неверство

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Хороскопот открива многу за ставот за неверството, а еден хороскопски знак е познат по својата безусловна верност. Од сите хороскопски знаци, Ракот најмногу тежнее кон сигурна врска полна љубов, …

Повеќе »

Луѓето родени во овие три хороскопски знаци се најдобри партнери и пријатели

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… НЕКОИ луѓе имаат вродена дарба за негување на односи,како љубовни така и пријателски и семејни, и навистина е лесно да се сакаат. Астролозите тврдат дека таквите луѓе обично се …

Повеќе »

Мажите во овие два хороскопски знаци не можат да бидат верни

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… НЕКОИ хороскопски знаци едноставно не се создадени за верност. За нив не е важен односот на квалитетот, туку квантитетот. Веднаш штом врската ќе стане монотона, тие ќе бараат нов …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЉУБОВ И ВЕРНОСТ: Кучето не сакало да ја напушти сопственичката која ја одвеле со брза помош па се возел со неа

Видеото кое на Јутјуб е гледано од повеќе од пет милиони луѓе покажува трогателен момент кога златен ретривер одбива да ја напушти својата сопственичка, на која и се слошило и пристигнала брза помош. Сопственичката ја изгубил свеста на улица, а кучето било цело време со неа и чекало да пристигнат …

Повеќе »