Tag Archives: верност

(ВИДЕО+ФОТО) Принцот Хари од третиот ред го следел емотивниот момент меѓу брат му и татко му на крунисувањето

ПРИНЦОТ ВИЛИЈАМ и неговиот татко, кралот Чарлс, споделија емотивен момент за време на денешното крунисување, додека принцот Хари гледа од своето столче во Вестминстерската опатија. Принцот од Велс на церемонијата му ветил лојалност на монархот. „Јас, Вилијам, принцот од Велс, ви се заколнувам на мојата верност, вера и вистина што …

Повеќе »

(ВИДЕО) БОЛНА ЛОЈАЛНОСТ – СТРАШНО ВИДЕО НА ЖИГОСАН РУСИН! Млад човек на чуден начин ја покажал лојалноста кон руската армија и Путин

На социјалните мрежи се појави бизарно видео на кое се гледа млад човек (кој најверојатно е Русин) кој сакал да ја втисне буквата „З“ на градите, во знак на поддршка за рускиот претседател Владимир Путин. Nexta исто така го сподели ова видео на Твитер. На видеото може да се види …

Повеќе »

(ВИДЕО) Куче тешело уличен свирач кому никој не сакал да му даде ниту паричка – глетката е емотивна!

Пред неколку дена Вара Рику гледал низ прозорецот на својот дом во Колумбија кога забележал нешто што го привлече неговото внимание. Таму, на сообраќајна раскрсница, уличен изведувач пеел песни во надеж дека ќе добие пари за возврат, но за жал немал среќа. Никој не сакал да му даде пара. Човекот …

Повеќе »

НАЈЛОЈАЛЕН ЗНАК: Не изневерува, но и не простува неверство

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Хороскопот открива многу за ставот за неверството, а еден хороскопски знак е познат по својата безусловна верност. Од сите хороскопски знаци, Ракот најмногу тежнее кон сигурна врска полна љубов, …

Повеќе »

Луѓето родени во овие три хороскопски знаци се најдобри партнери и пријатели

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… НЕКОИ луѓе имаат вродена дарба за негување на односи,како љубовни така и пријателски и семејни, и навистина е лесно да се сакаат. Астролозите тврдат дека таквите луѓе обично се …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЉУБОВ И ВЕРНОСТ: Кучето не сакало да ја напушти сопственичката која ја одвеле со брза помош па се возел со неа

Видеото кое на Јутјуб е гледано од повеќе од пет милиони луѓе покажува трогателен момент кога златен ретривер одбива да ја напушти својата сопственичка, на која и се слошило и пристигнала брза помош. Сопственичката ја изгубил свеста на улица, а кучето било цело време со неа и чекало да пристигнат …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВИСТИНСКА ЉУБОВ: Куче секој ден ја испраќа сопственичката до школскиот автобус и ја чека на станицата да се врати

На социјалната мрежа Douyin, кинеската верзија на TikTok, се појави видео кое ги разгали обожавателите на миленичиња. Видеото е снимено во Кина, а прикажува симпатично кученце кое го следи својот мал сопственик до училишниот автобус, и таму верно ја чека да се врати, пишува People’s Daily.. Видеото е снимено и …

Повеќе »

Луѓето родени во овие три хороскопски знаци се најдобри партнери и пријатели

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… НЕКОИ луѓе имаат вродена дарба за негување на односи,како љубовни така и пријателски и семејни, и навистина е лесно да се сакаат. Астролозите тврдат дека таквите луѓе обично се …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЉУБОВ – ДЕДО И КУЧЕ МИНАЛЕ ЗАЕДНО 10. ГОДИНИ: Кога старецот починал миленикот на неговиот гроб направил нешто ТРОГАТЕЛНО!

Верното куче толку многу го сакаше својот починат сопственик што не можеше да престане да копа на гробот на човекот, откако беил одведен на гробиштата. Кучето по име Хузи одбивал да го напушти гробот. Хузи бил долгогодишен придружник на дедо Ву кој живеел во округот Фупинг на северозападниот дел на …

Повеќе »