(ВИДЕО) ПАЛАТАТА КОНЕЧНО СТАВИЛА КРАЈ НА ТЕОРИИТЕ НА ЗАГОВОР ЗА КЕЈТ МИДЛТОН: Откако се шпекулираше за нејзиното лекување, еве ја ВИСТИНАТА

Кенсингтонската палата го прекина молкот за ракот на принцезата од Велс, откако се проширија гласини дека таа е на лекување во Америка.
Американските медиуми објавија дека Кејт Мидлтон се лекува во Центарот за рак Андерсон во Хјустон, Тексас. Палатата подоцна го негираше ова тврдење за „Houston Chronicle“ и посочи дека таа се лекува во Лондон.
ЕТ известува дека таа и принцот Вилијам се подготвуваат за летен одмор со нивните три деца.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by The Prince and Princess of Wales (@princeandprincessofwales)


Гласините за тоа каде се наоѓа Кејт започнаа кога „онлајн детективи“ ги преплавија TikTok и Reddit, тврдејќи дека таа бара лекување во реномираниот центар за рак, кој долго време се сметаше за еден од најпочитуваните светски центри посветени исклучиво на лекување на пациенти со рак.
„Поради законите за приватност на пациентите, не можеме да потврдиме или негираме дали поединец е пациентот MД Андерсон“, изјави за ЕТ портпаролот на центарот за рак.


Кејт ја објави својата дијагноза на 22 март. Таа беше подложена на операција на абдоменот претходно оваа година и нејзината состојба беше оценета како неканцерогена. Но, тестовите по операцијата утврдиле дека ракот е присутен. Во тоа време, Кејт рекла дека била на „превентивна хемотерапија“ и дека била „во раните фази на тој третман“.
Кејт не открила каков вид на рак и е дијагностициран. И покрај тоа, каде и да оди принцот Вилијам, луѓето сè уште го прашуваат за нејзината состојба. Таков бил случајот и минатата недела кога му се придружил на својот татко, кралот Чарлс III и кралицата Камила за 80-годишнината од Денот Д во Портсмут, Англија.

Извор: Entertainment Tonight

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПРОБАЈТЕ И ВИЕ – Страдате од несоница? Ова се трикови кои ќе ви помогнат побрзо да заспиете

Несоницата е проблем кој погодува многу луѓе ширум светот. Долгорочните проблеми со спиењето можат негативно …