(ВИДЕО) Дали имате проблем да ги пакувате работите? Следете го овој ТРИК, кој може да го направи и петгодишно дете, и совршено ќе ги здиплите

Здиплете ги работите уредно само со една работа
Преодните сезони најчесто се периоди кога се одложува гардеробата, а се презентираат оние што ќе се носат во новата сезона. Многумина имаат проблеми кога станува збор за средување, а сега има безброј идеи како да ја олеснат оваа работа.
Едно од нив е видео во кое мало момче покажува колку едноставно и уредно може да се здипли гардероба, со помош на само 1 картон. Еве како:


Изгледа многу едноставно, а момчето тоа го прави со таква леснотија и брзина, докажувајќи дека уредноста и домашните работи може да се научат уште од мали нозе.

Нам ни се допаѓа, и сигурно ќе го пробаме, а вие?


Фото: Принтскрин/Facebook

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Сомнително Лице“ театарска претстава од млади за млади

Денес, со почеток во 18:30 часот во Училиште за театар „Од игра до претстава“, ќе …