(ВИДЕО) СИТЕ СЕ ВООДУШЕВЕНИ – „Се надевам дека ТАА ГО ГЛЕДА ОВА“: Вилијам беше фатен од камерата како ја коментира Кејт Мидлтон! Еве што рекол тој среде муабетот ЗА ПРЕЉУБАТА

Принцот и принцезата од Велс, Вилијам и Кејт за време на официјалната посета на Бирмингем ја воодушевија јавноста со својот опуштен и пријателски манир, а принцот престолонаследник со една изјава ги воодушевил фановите на кралското семејство.
Додека ги поздравувале насобраните обожаватели, некој му довикал на Вилијам: „Каква неверојатна облека носиш, Кејт!, на што Вилијам додал: „Ох, таа секогаш изгледа прекрасно“, а неговиот коментар предизвикал овации кај толпата.


Романтичната изјава на принцот стана вирална и предизвика лавина коментари на социјалните мрежи.
„Ова е човек кој навистина ја сака својата сопруга“, „Тие се прекрасен пар и секогаш изгледаат прекрасно“, „Се надевам дека принцезата Кетрин ќе го види ова и ќе го зачува видеото“, „Тој сигурно и го кажува тоа секој ден“, корисниците на Твитер. коментираше.

Во последното излегување Вилијам и Кејт ги воодушевија фановите со еден потег кој претходно го избегнуваа, а тоа е позирање за селфи.


Вилијам еднаш дури се пошегувал дека е алергичен на селфи, но во последните години тие станаа вообичаени за членовите на кралското семејство.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Премиерна изведба на театарската претстава „Парови“ вечерва во Драмски

Вечерва, со почеок во 20:00 часот, во Драмскиот театар во Скопје, премиерно ќе биде изведена …