Tag Archives: изјава

(ВИДЕО) СИТЕ СЕ ВООДУШЕВЕНИ – „Се надевам дека ТАА ГО ГЛЕДА ОВА“: Вилијам беше фатен од камерата како ја коментира Кејт Мидлтон! Еве што рекол тој среде муабетот ЗА ПРЕЉУБАТА

Принцот и принцезата од Велс, Вилијам и Кејт за време на официјалната посета на Бирмингем ја воодушевија јавноста со својот опуштен и пријателски манир, а принцот престолонаследник со една изјава ги воодушевил фановите на кралското семејство. Додека ги поздравувале насобраните обожаватели, некој му довикал на Вилијам: „Каква неверојатна облека носиш, …

Повеќе »

Дали се ќе заврши само со извинување: МРТ со осуда за скандалозното однесување на нашата евровизиска претставничка

Јавниот сервис на ниту еден начин не стои зад ваквото скандалозно однесување на нашата евровизиска претставничка, која со тој гест покажа непочитување кон националното обележје, што е казниво со закон… Македонската Радио Телевизија најостро го осудува потегот на нашата претставничка на „Песна за Евровизија 2022“, Андреа Коевска којашто за време …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како луд ја повторувал ОВАА РЕЧЕНИЦА: На интернет кружи видео на Алек Болдвин од сослушувањето откако ја уби Халина Хачинс и никому што го гледа ова не му е пријатно

Актерот Алек Болдвин изјави дека повеќе не сака да биде јавна личност и ја работи својата работа неколку часа откако минатата година го испука куршумот што ја уби снимателката на сетот на филмот „Rust“, покажува новото видео. Канцеларијата на шерифот на Санта Фе во Ново Мексико во понеделникот објави серија …

Повеќе »

(ФОТО) ИСКРЕНО – СЕ МОЛАМ ЗА ЛУЃЕТО, ТУКА СМЕ ДА ИМ ПОМОГНЕМЕ НА БЕГАЛЦИТЕ: Анџелина Џоли проговорила за ситуацијата во Украина, имала само едно да каже!

Холивудската актерка Анџелина Џоли е позната како некој кој долго време се занимава со хуманитарна работа и им помага на луѓето кои живеат во загрозени делови на планетата. Таа е и голем борец за човекови права, поради што не остана имуна на актуелната ситуација во Украина. По тој повод таа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Скандал во Кина: Го одвлекле новинарот среде директен пренос – водителката во шок!

Сер ден Дас, холандскиот новинар на NOS, станал планетарно популарен по една непријатност што ја доживеал додека известувал од Зимските олимписки игри во Кина. Имено, неколку членови на обезбедувањето прво го опколиле, а потоа еден буквално го одвлекол од пред камерата. Работата да биде полоша, неговото директно јавување се случувало …

Повеќе »

(ФОТО) Шише со порака фрлено во морето, пронајдено 23 години подоцна на неочекувано место!

Стивен Колфилд од Ирска,пред 23 години, се обидел да најде девојка на необичен начин. Стивен се обидел да најде животен партнер на најромантичен начин, многумина би рекле, тој испрати порака во шише. Неговата порака била пронајдена неодамна во близина на неговата куќа во Ко Даун. Тој фрлил шише со писмо …

Повеќе »

(ФОТО) ЛЕГЕНДАТА НА ЛЕКУВАЊЕ – Се огласила сопругата на Мишо Ковач и открила се за неговата здравствена состојба

„Морам со радост да потврдам дека Мишо нема пневмонија“, вели Лидија Ковач Во саботата навечер, по три дена неизвесност, се огласи Лидија Ковач – сопругата на Мишо Ковач (80), која преку соопштение ја опиша неговата здравствена состојба. – Мојот Мишо пред неколку дена беше примен на пулмолошкиот оддел на КБЦ …

Повеќе »

Откриено е зошто Болдвин ја застрелал директорката на фотографија: Еве што вели режисерот Џоел Соуза

Режисерот на филмот „Rust”“, Џоел Соуза открил како точно се случила трагичната несреќа во која холивудскиот актер Алек Болдвин ја уби директорката на фотографија Халина Хачинс. Според Соуза, Алек Болдвин вежбал сцена во која требало да покаже со револвер кон камерата, кога одеднаш пиштолот пукал и ја убил директорката на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Принцот Вилијам прв пат во јавност, после интервјуто, одговорил на обвинувањата за расизам!

ПРИНЦОТ Вилијам за време на неговото прво излегување во јавност, псоле интервјуто со неговиот брат и Меган Маркл, ги коментирал обвинувањата за расизам. „Ние навистина не сме расистичко семејство“, изјавил Вилијам пред новинарите за време на посетата на едно училиште со неговата сопруга Кејт Мидлтон. На прашањето дали веќе разговарал …

Повеќе »