(ФОТО) Шише со порака фрлено во морето, пронајдено 23 години подоцна на неочекувано место!

Стивен Колфилд од Ирска,пред 23 години, се обидел да најде девојка на необичен начин.
Стивен се обидел да најде животен партнер на најромантичен начин, многумина би рекле, тој испрати порака во шише.
Неговата порака била пронајдена неодамна во близина на неговата куќа во Ко Даун. Тој фрлил шише со писмо во морето на 5. јануари 1999. година, на кое пишувало:
– Имам 22 години. Ве молам пиши ми ако си девојка. Благодарам!
Писмото не стигнало до егзотичните земји како што се надевал, туку е откриено е во Дандрум, во близина на Ко Даун.


Шишето го пронашол тој што ја објавил содржината на писмото на Твитер и на тој начин стигнал до неговиот сопственик.
Стивен им ја објасни на медиумите поентата на испраќањето на оваа интересна порака:
– Се надевав дека ќе оди малку подалеку. Заборавив на тоа.Тоа беше направено кога бев тинејџер. само да видам до каде ќе стигне (малку беше смешно). Мојата сопруга и децата се смеат поради тоа – ја објаснува ситуацијата Стивен, а пренесува The Sun.
Сега 44-годишникот потврдил дека сопругата не ја запознал преку допишувањето од шишето.

Фото: Илустрација


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 24.04.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Работата оди во насока која вам ви одговара, само треба да бидете трпеливи …