(ВИДЕО) Како луд ја повторувал ОВАА РЕЧЕНИЦА: На интернет кружи видео на Алек Болдвин од сослушувањето откако ја уби Халина Хачинс и никому што го гледа ова не му е пријатно

Актерот Алек Болдвин изјави дека повеќе не сака да биде јавна личност и ја работи својата работа неколку часа откако минатата година го испука куршумот што ја уби снимателката на сетот на филмот „Rust“, покажува новото видео.
Канцеларијата на шерифот на Санта Фе во Ново Мексико во понеделникот објави серија документи добиени во нејзината повеќемесечна истрага за инцидентот на 21. октомври во кој беше повреден филмскиот режисер Џоел Соуза и убиена снимателката Халина Хачинс.
Документите вклучуваат фотографии од телото и снимки од камерите за надзор, видеа од разговори со сведоци, фотографии од местото на злосторството и извештај од 204 страници за случајот што ја сумира истрагата.


На едно од видеата, објавени од Los Angeles Times, Болдвин се гледа како разговара со жена, која LА Тimes ја опишал како „жена од доверба“, додека чека да биде испрашуван од полицијата во Санта Фе на денот на инцидентот.
„Јас сум во полициска станица… тие се подготвуваат да ме интервјуираат. Како се сите дома? Како се децата?”, вели Болдвин во видеото.
Жената која е на разглас му се извинува на Болдвин за тоа низ што минува пред тој да одговори: „Она што сум јас е некој што, не сакам повеќе да го правам ова, не сакам, не сакам, не сакам да бидам јавна личност“.
Видеото на Болдвин е снимено пред полицијата да му соопшти дека Хачинс, кој веднаш по пукањето била пренесена во болница, починала.

This image has an empty alt attribute; its file name is alek-boldvin-hilatija.jpg


На снимката од интервјуто во полиција, актерот вели дека нема поим како вистинскиот куршум бил пронајден на сетот.
„Тоа требаше да биде безбеден пиштол“, изјавил тој на полицијата во видеото. „Ова е мистерија за мене… ова ме прави многу емотивен“.


Се уште не е покренато обвинение во врска со инцидентот.
Шерифот на округот Санта Фе, Адан Мендоза, рекол дека различните компоненти на истрагата „остануваат нерешени“ и дека одделот сè уште бара анализа на податоците од телефонот на Болдвин, пренел Би-Би-Си.
Минатата недела државните регулатори на Канцеларијата за здравје и безбедност при работа ги казнија продуцентите на филмот „Rust“ со максимални 139.793 долари поради безбедносни грешки при снимањето.
Адвокатите на Болдвин рекоа дека актерот е „ослободен“ од резултатите од истрагата бидејќи „немал овластување за прашањата што биле предмет на наодите за прекршување на правилата“, се наведува во соопштението на неговиот Инстаграм.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Американскиот актер (66) уживал на плажа со сопругата (27) и ќерката (22)

АКТЕРОТ Долф Лундгрен е фотографиран на плажа во Сардинија во добро друштво. Имено, 66-годишниот актер …