Tag Archives: убиство

(ФОТО) ВИСТИНСКА ПРИКАЗНА – „Мојот сопруг ме сликаше во 1992 година и рече дека ова е ПОСЛЕДНАТА НОЌ КОЈА ЌЕ ЈА ПОМИНАМ ЖИВА, а еве каде сум СЕГА“

„Јас сум силна, непобедлива сум и можам се. Јас сум жена и јас сум мајка!”. Приказната на оваа жена вреди да се слушне. Секоја година на овој ден сакам да споделам мал дел од нашата приказна со надеж дека ќе ги охрабри другите. На 1. февруари 1992 година побегнав од …

Повеќе »

(ФОТО) Писателката на романот „Како да го убиеш својот маж“ прогласена за виновна за убиство на нејзиниот сопруг

Писателката на љубовни романи која напиша роман наречен „Како да го убиеш мажот“ била прогласена за виновна за убиство на нејзиниот сопруг пред четири години. Ненси Крамптон Брофи (71) вчера е осудена за убиство од втор степен, откако американската порота во Портланд ја разгледала смртта на готвачот Даниел Брофи за …

Повеќе »

(ФОТО) КРИМИНАЛ ВО СПОРТОТ – Фудбалерка пронајден мртва. Мажот го признал убиството: „Господ ми рече да ја убијам“

Тимот на Универзитетот во Канзас ја објави смртта на својот поранешен голман Реган Гибс (25). „Ние сме уништени од загубата на Реган Гибс. Изразуваме искрено сочувство до семејството, пријателите и колегите на Реган“, напишале тие на Твитер. We are heartbroken about the loss of Regan Gibbs 💔 We share our …

Повеќе »

Вознемирувачка снимка: Руски војници ладнокрвно убиваат двајца невооружени цивили

Руски војници убиле двајца невооружени цивили додека се оддалечувале по конфликтот во предградијата на украинската престолнина Киев. Си-Ен-Ен дошол до снимки од надзорните камери, а украинските обвинители веќе го прикажуваат овој случај како воено злосторство. Двајцата цивили загинале по пукањето, што е спротивно на правилата на војната, кои забрануваат пукање …

Повеќе »

МИСТЕРИЈА – ТРАГЕДИЈА КОЈА ГО ШОКИРА ХОЛИВУД: Нејзината смрт се уште е нерешена! Наводниот убиец си го одзел животот, а го обвиниле и семејството…

Смртта на познатата публицистка и маркетинг експерт Рони Чејсен го шокираше Холивуд и бројните ѕвезди со кои соработуваше, откако беше застрелана додека се возела дома после филмска премиера. Според полицискиот извештај, Рони наводно ја застрелал Харолд Смит во Беверли Хилс, а деталите биле објавени дури шест години по ужасниот настан. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВО КАКОВ СВЕТ ЖИВЕЕМЕ? Тинејџер (14) задавил девојче (10), па го силувал: Монструозно злосторство во САД – убиецот ја познавал жртвата!

Монструозно злосторство се случило во американскиот град Винсонинс на почетокот на неделава, во кое десетгодишното девојче Лили Питерс било сексуално злоставувано откако било убиено од четири години постарото момче. На мачното рочиште одржано вчера попладне, 14-годишниот осомничен бил обвинет за убиство, како полнолетен, а судијата Беџамин Лејн се согласил со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како луд ја повторувал ОВАА РЕЧЕНИЦА: На интернет кружи видео на Алек Болдвин од сослушувањето откако ја уби Халина Хачинс и никому што го гледа ова не му е пријатно

Актерот Алек Болдвин изјави дека повеќе не сака да биде јавна личност и ја работи својата работа неколку часа откако минатата година го испука куршумот што ја уби снимателката на сетот на филмот „Rust“, покажува новото видео. Канцеларијата на шерифот на Санта Фе во Ново Мексико во понеделникот објави серија …

Повеќе »

Прва казна во случајот со убиството на Халина Хачинс на сетот на филмот „Rust“

Бирото за здравје и безбедност при работа во Ново Мексико денеска изрече максимална можна финансиска казна од 137.000 долари на компанија за снимање филмови поради неуспехот да се заштити од огненото оружје на сетот на „Rust“ минатиот октомври, кога член на екипажот беше убиен од револвер во рацете на актерот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Снимка од убиството на хрватскаиот ракометар

Се појави видео од бруталното претепување на хрватскиот ракометар Денис Тот пред ноќен клуб во Скопје. Трагичниот случај со убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот (27) доби нов епилог. Најпрвин од полицијата и болницата стасуваа спротивставени информации за неговото претепување, и беше соопштено дека не се забележани траги на физичко …

Повеќе »