Tag Archives: снимка

(ФОТО) НАД БРЕГОТ НА АНГЛИЈА СНИМЕНО НЛО: Формирале триаголник а потоа исчезнале!

Снимка од неидентификуван светлосен објект забележана на падините на Девон во Велика Британија станала вирална и ги поделила корисниците на социјалните мрежи. Студентот Метју Еванс од крајбрежен град во англиската област Девон, забележал четири чудни светла што лебдат над брегот. За десет секунди, чудните блескави предмети формирале триаголник со три …

Повеќе »

(ВИДЕО) Момче запросило девојче – нејзината реакција е непроценлива!

Едно петгодишно дете се осмелило да направи храбар потег уште рано. Тој решил да ја запроси својата мала пријателка, а симпатичната ситуација ја снимила надзорна камера, која подоцна беше објавена на ТикТок од страна на Лиа Шериф. Момчето дошло до тремот, каде што било девојчето, и клекнало на колена и …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – ЖЕНА НАПАДНАТА ОД ЧУДНО СУШТЕСТВО А ТОА ГО ВИДЕЛЕ ПОВЕЌЕ ОД 50.000.000 ЛУЃЕ! Нејзината реакција е хит, сите врескаат од СМЕЕЊЕ!

Една Австралијка ги снимила својата мајка и агресивен опосум во многу невообичаена ситуација. Имено, на видеото што претходно го виделе 51.500.000 луѓе на ТикТок, може да се види жена во фустан на кој скока опосум, буквално како на цртан филм. Опосумот се закачил за фустанот и не се пуштал. Жената …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мачка научила да вози скејтборд: Луѓето се воодушевени!

СОПСТВЕНИЦИТЕ на бел мачор по име Јети оставија скејтборд на подот. Мачката одеднаш скокна на скејтбордот и излетала од собата. Тој ги изненадила сопствениците со својот потег. „Дали тој самиот го стори тоа сега? – зачудено прашал сопственикот. @valleyhimalayansyeti is learning to skateboard before me😂🤦‍♀️ #catsoftiktok #fyp #skateboarding #viral #foryou …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како изгледа да се биде во близина на торнадо

Брајан Емфингер е американски фотограф кој патува низ својата земја во потрага по најдоброто место за снимање природни катастрофи. Неговото патување неодамна го донесе во околината на Џез Сити во државата Мисисипи, каде на 2. мај беше сведок на огромно торнадо кое уништуваше сè пред себе. Со помош на неговиот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) РЕАЛНО ШОУ КОЕ ЈА ЗГРОЗИЛО ПУБЛИКАТА: Гледал снимка од ИЗМАМА, не можел да им верува на сопствените очи! Срцето му се скршило!

Реалното шоу „Остров на искушението“ (Temptation Island) стана една од најкоментираните телевизиски емисии, предизвикувајќи зачуденост и неверување кај публиката.   View this post on Instagram   A post shared by Casey Starchak (@cstarchak) Островот на искушенијата собира неколку парови и луѓе кои се слободни. Секој пар се согласува да живее …

Повеќе »

(ВИДЕО) Настрадала во сообраќајка, а целиот ужас снимен со телефон: Последните секунди од животот на пејачката снимени со камера!

Лиза Никол Лопес, попозната по уметничкото име „Left eye“, беше американска раперка која почина во 2002. година. Таа го напушти светот на 30-годишна возраст, поради повреди на главата и вратот, здобиени во сообраќајна несреќа. Таа снимала документарен филм за нејзиниот живот и била во автомобилот со своите пријатели. Лиза ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) Лекарот на Марадона на удар – се појавила снимка: „Дебелиот умира!“

Смртта на Диего Армандо Марадона се уште е под превез на мистерија, неврохирургот Леополдо Луке е обвинет за несоодветен третман, а сега излезе и аудио-снимка од контроверзен разговор. Порталот „Infobae”“ објавил транскрипт од разговорот помеѓу Луке и психијатарот Августина Косачова, кој се случил во последните моменти од животот на Диего. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Водителка ја снимила својата мамографија: „За моите гради, инаку, пишуваат поради глупави причини!

„Британската водителка Аманда Холден на Инстаграм споделила видеа направени за време на мамографија. Како што истакнала, таа сакала да ја подигне свеста за важноста од спречување на оваа малигна болест во месецот на борба против ракот на дојка. После мамографијата, таа им кажала на своите придружници дека прегледот бил „непријатен“ …

Повеќе »