Tag Archives: полиција

(ВИДЕО) Револтиран Британец го нападнал Чарлс: „Едвај си ги грееме домовите а мораме да плаќаме за твојата парада!“

Кралот Чарлс III. вчера во Кардиф ја поздравуваше јавноста кога маж од публиката вербално го нападнал, мислејќи на актуелната економска криза која го погодува британскиот народ. Додека новиот крал ги поздравувал луѓето ракувајќи се со нив, еден човек сакал да го знае неговото мислење за зголемените трошоци за греење и …

Повеќе »

(ФОТО) Добил дозвола – половина час подоцна и парична казна

Само половина час откако го положил возачкиот испит, неименуван возач во Велика Британија бил запрен од полицијата и добил казна. Според британската полиција, за време на застанувањето, возачот гордо ја покажал својата возачка дозвола со насмевка на лицето, но насмевката на неговото лице брзо исчезнала кога добил казна од 465. …

Повеќе »

(ФОТО) 100-ГОДИШНА БАБА ИМАЛА НЕИСПОЛНА РОДЕНДЕНСКА ЖЕЛБА: Ја кажала најчудната работа, а на вратата веднаш се појавила ПОЛИЦИЈА!

Џин Бикетон, која наполнила 100. години, ја добила најголемата роденденска желба: да биде уапсена од полицијата. Цел живот чесно живеела и никогаш немала проблеми со законот. Џин отсекогаш се грижела за болните откако работела како медицинска сестра со децении, вклучително и во војската за време на Втората светска војна. Како …

Повеќе »

(ВИДЕО) Крадци во Италија ископале тунел под банка и се заглавиле. Повикале полиција на помош

Банда ограбувачи на банки била принудена да ја повика римската полиција за да им помогне да излезат од тунелот што самите го ископале, но таа пропаднала за време на очигледно лошо испланираниот грабеж, објавија денеска италијанските медиуми. Припадниците на спасувачката служба во четвртокот вечерта околу 20. часот од урнатиот тунел …

Повеќе »

(ФОТО) ЗАПОЧНАЛО СУДЕЊЕТО – Скандал во САД: Полицајците споделиле фотографии од посмртните останки на Брајант и се смееле

Во Окружниот суд во Лос Анџелес започна судскиот процес по тужбата поднесена од Ванеса Брајант против локалната полиција за повреда на приватноста и невнимание поради објавување фотографии од местото на несреќата во која нејзиниот сопруг и легендарниот кошаркар Коби Брајант и ќерката Џијана (13) починаа во 2020. година. Адвокатот што …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во дневникот на својот син прочитала нешто СТРАШНО и го ПРИЈАВИЛА ВО ПОЛИЦИЈА: Цел свет говори за оваа мајка!

Приказната за оваа жена потресе многумина, но и ги натера длабоко да се запрашаат… За многумина звучи лудо и незамисливо мајката да го пријави својот син во полиција. Сепак, оваа жена немала избор. Никол Шуберт ја чистела куќата тој ден во 2019. година, кога наишла на дневникот на нејзиниот 17-годишен …

Повеќе »

АКТЕРКАТА ОД ФИЛМОТ „ЕЛВИС“ ПРОНАЈДЕНА МРТВА: Детето ја пронашло во несвест и ги повикало соседите

АКТЕРКАТА Шонка Дукурех, која играше во филмот „Елвис“, починала на 44-годишна возраст. Таа била пронајдена мртва во нејзиниот стан во Нешвил во четвртокот, соопшти полицијата. Едно од нејзините две деца ја нашло во несвест и отишло кај соседот за помош, кој повикал итна помош. Причината за смртта се уште не …

Повеќе »

(ФОТО) Пијан маж го згрешил хотелот и протестирал затоа што не го пуштале во собата

Пијан маж во Бурнмаут, Англија, кој легнал пред хотелот во знак на протест затоа што персоналот не го пуштал во неговата соба, бил преместен од полицијата – затоа што дошол во погрешен хотел. Во знак на протест поради тоа што му било одбиен влезот во она што тој мислел дека …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СТРАШНА ЖИВОТНА ПРИКАЗНА – 25. ГОДИНИ ЈА ЧУВАЛА ЌЕРКАТА НА ТАВАНОТ: Ќе се згрозите кога ќе ја слушнете причината на мајката МОНСТРУМ зошто му го направила тоа на сопственото дете! 

Приказната започнува во 1876. година, во Париз. Бланш Моние, која тогаш имала 25. години, се заљубила во постар, сиромашен адвокат, кој воопшто не и се допаѓал на нејзината мајка, припадничка на аристократијата. Моние била решена да се омажи за љубовта на нејзиниот живот. Потоа одеднаш, буквално преку ноќ, Бланш исчезнала …

Повеќе »