Tag Archives: алек болдвин

(ВИДЕО+ФОТО) Ќерката на Алек Болдвин со години чувала тајна: Како тинејџерка била силувана, а подоцна абортирала

Ќерката на Алек Болдвин, Ајрланд Болдвин, сподели видео на Тикток во кое откри дека како тинејџерка била силувана и дека абортирала подоцна во животот. „Денес нема да ви кажам детално што се случи“, рекла таа, „но бев силувана кога бев тинејџерка и бев целосно онесвестена кога тоа се случи. Тоа …

Повеќе »

(ФОТО) Среќна вест по трагични настани: Алек Болдвин го чека осмото дете, откриен е и полот на бебето

Хиларија и Алек Болдвин, кои се приближуваат до 10-годишнината од бракот на 30. јуни, минатиот месец објавија дека ќе го зголемат своето и онака големо потомство со девојче… Хиларија Болдвин го сподели сонограмот на нејзиното седмо дете со нејзиниот сопруг, актерот Алек Болдвин. Двојката, која се приближува на десетгодишнината од …

Повеќе »

(ФОТО) 1-годишниот син на Алек Болдвин итно бил пренесен во болница поради тешка алергиска реакција

ЕДНОГОДИШНИОТ син на Алек и Хиларија Болдвин бил итно хоспитализиран после тешка алергиска реакција. „Едуардо имаше многу лоша алергиска реакција денеска и морав да му дадам EpiPen“, напишала Хиларија на Инстаграм. „Мислам дека тоа го спаси“. View this post on Instagram A post shared by Hilaria Thomas Baldwin (@hilariabaldwin) Хиларија, …

Повеќе »

(ФОТО) УШТЕ ЕДНА ТРАГЕДИЈА – НЕМА КРАЈ НА ЦРНИТЕ ДЕНОВИ ЗА АЛЕК БОЛДВИН: Прво ја УБИЛ КОЛЕШКАТА, а сега починала жената што најмногу ја сакал!

Керол М.Болдвин, мајката на Алек Болдвин, починала денеска на 93-годишна возраст. Семејството се прости од неа со објава на Инстаграм профилот на актерот. „Керол М.Болдвин, мајка на глумците Алек, Даниел, Вилијам и Стивен Болдвин, и две ќерки, Елизабет и Џејн, почина денес во градот Сиракјус, Њујорк. Имаше 92. години“, напишале. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како луд ја повторувал ОВАА РЕЧЕНИЦА: На интернет кружи видео на Алек Болдвин од сослушувањето откако ја уби Халина Хачинс и никому што го гледа ова не му е пријатно

Актерот Алек Болдвин изјави дека повеќе не сака да биде јавна личност и ја работи својата работа неколку часа откако минатата година го испука куршумот што ја уби снимателката на сетот на филмот „Rust“, покажува новото видео. Канцеларијата на шерифот на Санта Фе во Ново Мексико во понеделникот објави серија …

Повеќе »

(ВИДЕО) Објавена снимка на Алек Болдвин на која вежба со пиштол на сетот пред смртоносното пукање

Полицијата на сојузната држава Ново Мексико објави невидени снимки кои се направени на денот кога американскиот актер Алек Болдвин, како што претходно кажа, ненамерно пукал и ја погодил членката на тимот Халина Хачинс. На снимката се гледаат моменти пред и по нејзината смрт, а на една од нив Болдвин вежба …

Повеќе »

Прва казна во случајот со убиството на Халина Хачинс на сетот на филмот „Rust“

Бирото за здравје и безбедност при работа во Ново Мексико денеска изрече максимална можна финансиска казна од 137.000 долари на компанија за снимање филмови поради неуспехот да се заштити од огненото оружје на сетот на „Rust“ минатиот октомври, кога член на екипажот беше убиен од револвер во рацете на актерот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Алек Болдвин објаснил зошто тој и неговата сопруга сакаат што побројно семејства: „Луѓето прашуваат зошто“

Алек Болдвин и неговата сопруга Хиларија го очекуваат седмото заедничко бебе… Двојката ги потврди тврдењата минатиот месец, а сега одговорија на се почестите прашања што им се поставуваат за бројот на деца. Актерот (64) откри зошто тој и неговата сопруга Хиларија не сакале да застанат на сегашните членови на семејството. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тие не знаат за доста: Алек и Хиларија Болдвин го очекуваат седмото дете!

Актерот Алек Болдвин и неговата сопруга Хиларија го очекуваат седмото заедничко дете. Среќната вест Хиларија ја потврдила на Инстаграм каде објавила видео на кое таа и Алек си играат со шесте деца со порака: „По многу подеми и падови во изминатите неколку години, имаме возбуда и големо изненадување, уште еден …

Повеќе »