(ВИДЕО+ФОТО) СЛУЧАЈНО УБИ КОЛЕШКА НА СНИМАЊЕ, А ПОТОА ПОЧНАА ПРОБЛЕМИТЕ: Актерот по трагедијата НАГЛО ОСТАРЕЛ, оди со помош на патерици

Актерот Алек Болдвин (65) е виден во Њујорк како повторно оди со помош на патерици по операцијата на замена на колк.
Болдвин бил опериран пред две недели.
Сопругата на Болдвин, Хиларија Болдвин (39) на Инстаграм објави дека актерот бил опериран.

This image has an empty alt attribute; its file name is alek-boldvin-1.jpg
Актерот претходно на Инстаграм ги информираше своите фанови за здравствената состојба.
Таткото на осум деца изјавил дека требало да се оперира пред најмалку две години и дека цело тоа време одел куцајки.
– Не си направив услуга – додал тој, посочувајќи дека направил „компензаторна штета“ на други делови од телото, вклучително и грбот, вратот и колената.– Беше тешко да куцам во оваа состојба две години – изјавил актерот.
Инаку, Алек Болдвин веќе беше опериран за замена на левиот колк во 2018 година, а неодамна изјавил дека немал време за втората операција поради презафатениот распоред.
– Немав четири до шест недели да се ограничам на некој начин – изјавил актерот во шоуто „Saturday Night Live“.

Да потсетиме, пред две години Алек Болдвин го одбележа голема трагедија, кога на снимањето на филмот „Rust“ со револвер ја застрела и ја уби камерманката Халина Хачинс. На Болдвин наводно му било кажано дека во пиштолот немало куршуми, а потоа следело судење на кое бил обвинет за убиство од небрежност. По две години обвиненијата против него беа отфрлени.

Фото: Принтскрин/Социјални мрежи

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Американскиот актер (66) уживал на плажа со сопругата (27) и ќерката (22)

АКТЕРОТ Долф Лундгрен е фотографиран на плажа во Сардинија во добро друштво. Имено, 66-годишниот актер …