Tag Archives: алек болдвин

СЕ ШИРАТ РАЗНИ ТЕОРИИ – Кој е виновен и дали имало некаква намера? Инспекторите се сомневаат дека инцидентот на филмскиот сет не е случаен!

Полицијата во Санта Фе бара оние кои имаат можни корисни информации да ги контактираат. Тие не ја исклучиле можноста за намерно и планско режирање на смртта на снимателката и режисерот, кој е повреден, но се опоравува. Случајот со убиството и ранувањето на снимањето на филмот „Rust“ се уште е мистерија. …

Повеќе »

ШОК откритие: Пукале со боева муниција истото утро кога Болдвин ја уби Халина Хачинс

Членовите на филмската екипа „Rust“ користеле боева муниција и вежбале пукање само неколку часа пред Алек Болдвин да ја убие директорката на фотографија Халина Хачинс, пишува Си-Ен-Ен. Ова шокантно откритие за прв пат фрла светлина на необичниот феномен. Имено, тимот користел вистинска муниција за време на вежбањето на гаѓање лимени …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Алек Болдвин: „Ти си најодвратното, канцерогено, човечкото суштество“

Ајерланд Болдвин (26), ќерката на Алек Болдвин, и одговорила на Кендис Овенс, политичка коментаторка која напишала контроверзна објава на Твитер коментирајќи го минатонеделниот инцидент во кој актерот случајно ја уби 42-годишната снимателка Халина Хачинс за време на снимањето на неговиот филмот „Rust”“. Манекенката и ќерката на 63-годишниот актер вчера се …

Повеќе »

(ФОТО) „ЈА ДРЖЕВ ВО ПРЕГРАТКА ДОДЕКА УМИРАШЕ“: Потресна исповед на колега по смртта на Халина Хачинс

Главниот електричар на снимањето на филмот „Rust“ напишал емотивна објава на Фејсбук во која ги обвинил продуцентите за несреќата во која Алек Болдвин пукал од реквизит пиштол кога настрадала директорката на фотографија Халина Хачинс. Серж Светној изјавил дека стоел до Хачинс на сетот кога се случила трагедијата. „Застанав рамо до …

Повеќе »

(ФОТО) ПРВИ ФОТОГРАФИИ ОД АЛЕК БОЛДВИН ПО ТРАГЕДИЈАТА: Актерот неутешен, плаче и го гушка СОПРУГОТ на убиената снимателка!

Алек Болдвин ја застрелал Халина Хачинс за време на снимањето на филмот „“, а актерот сега ги запознал сопругот и синот на починатата снимателка. Актерот Алек Болдвин е фотографиран во друштво на сопругот на Халина, Метју Хачинс и нивниот деветгодишен син Андрос. На една од фотографиите Хачинс и Болдвин се …

Повеќе »

Откриено е зошто Болдвин ја застрелал директорката на фотографија: Еве што вели режисерот Џоел Соуза

Режисерот на филмот „Rust”“, Џоел Соуза открил како точно се случила трагичната несреќа во која холивудскиот актер Алек Болдвин ја уби директорката на фотографија Халина Хачинс. Според Соуза, Алек Болдвин вежбал сцена во која требало да покаже со револвер кон камерата, кога одеднаш пиштолот пукал и ја убил директорката на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се огласил и таткото на убиената снимателка – еве што вели за Алек Болдвин

ТАТКОТО на убиената снимателка Халин Хачинс за првпат јавно проговори по трагедијата што го снајде нивното семејство. Украинецот Анатолиј Андросович вели дека тој и неговото семејство се целосно уништени. Сепак, тој не го обвинува Алек Болдвин за трагедијата. „Сè уште не можеме да веруваме дека Халина е мртва. Нејзината мајка …

Повеќе »

(ФОТО) Се огласила колешка на Болдвин од сетот: „Тоа не беше вистински пиштол!“

Веста дека Алек Болдвин ја застрелал својата колешка Халина Хачинс на снимањето на филмот „Rust“ вчера го вознемири светот. Многумина застанаа во негова одбрана, тврдејќи дека тоа не е негова вина, а се споменува и информацијата дека на снимката е користен вистински пиштол. Ова го демантираше неговата колешка Дебра Месинг, …

Повеќе »

(ФОТО) АЛЕК БОЛДВИН НЕ ГО ИСПОЧИТУВАЛ ЗЛАТНОТО ПРАВИЛО: Пиротехничар објаснил како дошло до трагедијата на снимањето на филмот!

АЛЕК Болдвин не го испочитувал златното правило за безбедност со вперување на оружјето кон друго лице, пишува Daily Mail. View this post on Instagram A post shared by Ann-Louise Holland (@venusandvesta) Зак Најт, инженер за пиротехника и специјални ефекти, рекол дека правило број еден е дека не смее да има …

Повеќе »